Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

Wysokie tony

Hasła dotyczące
pasma
akustycznego:

Bas
Częstotliwość akustyczna
Infradźwięki
Średnie tony
Ultradźwięki
Wysokie tony

Zakres najwyższych częstotliwości akustycznych (ang. treble). Precezyjne określenie granic pomiędzy poszczególnymi zakresami jest sprawą umowną i spotyka się w literaturze drobne rozbieżności w tej materii. Najczęściej przyjmuje się, że dolna granica wysokich tonów leży pomiędzy 1300 a 2000Hz. Częstotliwości niższe to średnie tony, a częstotliwości wyższe to ultradźwięki.

W dolnej części zakresu wysokich tonów - w okolicach 3-4kHz - przypada obszar najwyższej czułości ucha ludzkiego. W typowych sygnałach muzycznych energia w zakresie wysokich tonów jest mniejsza aniżeli energia w zakresie średnich i niskich tonów. Zdecydowana większość częstotliwości podstawowych dźwięków muzycznych leży w zakresach niższych częstotliwości. Natomiast w zakresie wysokich tonów leżą głównie harmoniczne częstotliwości podstawowych.

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl