Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

WMA Lossless (Windows Media Audio Lossless)

Hasła dotyczące
plików audio:

AAC
AIFF
Apple Lossless
aptX
ATRAC
DSD
DXD
FLAC
Kontener multimedialny
LDAC
LHDC-LLAC
Monkey-s Audio
MP3
MP3HD
MQA
Musepack
Ogg Vorbis
PASC
SBC
Shorten
WAVE
WMA
WMA Lossless

Format bezstratnie kompresowanych plików audio. WMA to skrót od słów Windows Media Audio. WMA Lossless to firmowe rozwiązanie firmy Microsoft, pod względem funkcjonalnym stanowi alternatywę dla formatów takich jak FLAC, Apple Lossless, Monkeys Audio, Shorten i podobnych. Pliki w formacie WMA Lossless zawierają pełną, oryginalną informację. Jeśli plik audio zostanie skompresowany przy pomocy WMA Lossless, to następnie można go zdekompresować i przywrócić do pierwotnej postaci, tak aby każda kolejna próbka zachowała swą oryginalną wartość.

WMA Lossless daje możliwość obsługi do 6 osobnych kanałów (a więc także dźwięku 5.1) z rozdzielczościami do 24 bitów i częstotliwością próbkowania do 96kHz.

Kwestia szerszego rozpowszechnienia WMA Lossless nie jest rozstrzygnięta (rok 2009). Dostępnych jest kilka konkurencyjnych rozwiązań, a na rynku dominują nadal pliki kompresowane stratnie. Jest dostępna niezbyt liczna grupa odtwarzaczy obsługujących WMA Lossless. Niektóre sklepy internetowe oferują pliki w tym formacie.

Pod względem skuteczności kompresji WMA Lossless daje podobne wyniki jak konkurencyjne kodeki bezstratne. Przeciętnie kompresja daje około dwukrotne zmniejszenie wielkości pliku.

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2023 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl