Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

Wkładka MM

Hasła dotyczące
gramofonów:

Anti-skating
Azymut
Efektywna masa ramienia
Ramię tangencjalne
Ramię ze śledzeniem tangencjalnym
Unipivot
VTA
Wkładka MC
Wkładka MM

Wkładka MM jest też zwana w polskiej literaturze adapterem elektromagnetycznym. We wkładce takiej igła połączona jest z magnesem lub zworą magnetyczną. Ruch igły śledzącej ścianki rowka przenoszony jest na element ruchomy (magnes lub zwora), który porusza się wewnątrz cewki generującej elektryczny sygnał foniczny.

Ponieważ cewki we wkładce MM pozostają nieruchome, mogą one być relatywnie duże. Dość znaczne może być też zróżnicowanie impedancji wyjściowej wkładek MM, spotyka się zarówno konstrukcje niskoomowe (dziesiątki lub setki omów) jak i wysokoomowe (do kilkudziesięciu kiloomów). Poziom napięcia wyjściowego wkładek MM jest wyższy niż wkładek MC. Typowa dla tego typu wkładek skuteczność jest na poziomie kilku milivoltów (dla częstotliwości 1kHz przy 5cm/s).

Wzmocnienie napięciowe przedwzmacniacza gramofonowego dla wkładek MM wynosi zazwyczaj około 100. Przedwzmacniacz gramofonowy musi też oczywiście wykonać korekcję charakterystyki częstotliwościowej zgodnie z krzywą RIAA.

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl