Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

USB OTG (USB On-The-Go)

USB On-The-Go (zazwyczaj stosowany jest skrót USB OTG) to specyfikacja, która pozwala by urządzenie ze złączem USB mogło spełniać rolę hosta lub też rolę urządzenia peryferyjnego, w zależności od potrzeb. Przykładowo telefon komórkowy zgodny ze specyfikcją USB OTG może spełniać rolę urządzenia peryferyjnego (takiego jak choćby pamięć przenośna) kiedy zostanie podłączony do komputera, ale może spełnić rolę hosta kiedy do niego podłączone zostanie urządzenie peryferyjne takie jak klawiatura czy pamięć przenośna.

Żeby skorzystać z funkcjonalności specyfikacji USB OTG urządzenie musi być do tego celu przystosowane konstrukcyjnie, a dodatkowo potrzebny jest też kabel USB OTG, który różni się od zwykłego kabla USB. O tym, które urządzenie zacznie po połączeniu pracować jako host, a które jako slave decyduje sposób podłączenia kabla USB OTG.

Specyfikacja USB OTG jest rozwinięciem standardowej specyfikacji USB i była ona rozwijana etapowo. Pierwsza część specyfikacji USB OTG została uzgodniona w 2001 roku.

W standardowej wersji USB urządzenia pracują w systemie master/slave, a ich role są z góry określone. Host (master) nawiązuje komunikację z urządzeniem peryferyjnym (slave) i zarządza obsługą magistarli USB. Urządzenia peryferyjne mają bardzo skromne możliwości, mogą jedynie sygnalizować zapotrzebowanie na obsługę ze strony hosta, ale nie mogą samodzielnie kontrolować magistrali.

Urządzenia z USB OTG mogą współpracować ze zwykłymi urządzeniami USB.

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl