Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

Trioda

Hasła dotyczące
lamp elektronowych:

Lampa elektronowa
Nuwistor
Trioda

Lampa elektronowa, w której strumień elektronów płynący z katody do anody jest sterowany za pomocą siatki (Uwaga! Według przyjętej konwencji kierunek prądu jest określany odwrotnie aniżeli kierunek ruchu elektronów, czyli jako płynący z anody do katody).

Triodę (pod nazwą audion) opatentował na początku 1907 roku amerykański wynalazca Lee De Forrest. Kilka lat później De Forrest zaczął eksperymentować z triodą jako elementem wzmacniającym. Jako pierwsze elektroniczne urządzenie wzmacniające trioda dała początek rozwojowi elektroniki. Do roku 1920 trioda stała się elementem produkowanym przemysłowo na dużą skalę.

Istotą działania triody jest możliwość uzyskania dużych zmian napięcia (prądu) w obwodzie anody przy pomocy niewielkich sygnałów doprowadzonych do siatki.

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl