Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

SDIF

Hasła dotyczące
połączeń cyfrowych:

AES/EBU
SDIF
SPDIF
Toslink

Skrót od słów Sony Digital Interface. Standard połączenia cyfrowego stosowany w praktyce profesjonalnej. Nie należy mylić z połączeniem typu SPDIF stosowanym powszechnie w sprzęcie domowym.

Interfejs SDIF powstał na potrzeby studyjne w czasach kiedy sprzęt cyfrowy dopiero wchodził do szerszego użytku. Do transmisji wykorzystywane były trzy 75-omowe, koncentryczne kable zakończone wtyczkami BNC. Dwa kable służyły do przesyłania sygnału audio, po jednym kanale na jeden kabel, a trzeci kabel służył do transmisji sygnału zegara. Dla zachowania synchronizacji wszystkie kable musiały być jednkowej długości. Interfejs SDIF nie jest też przeznaczony do pracy z długimi kablami. Z czasem do użytku wprowadzono też inne wersje SDIF. Mogą one mieć inne niż BNC wtyczki do przesyłania danych audio oraz obsługiwać transmisję wielokanałową.

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl