Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

SCMS

Serial Copy Management System - system zabezpieczenia przed kopiowaniem cyfrowym stosowany w amatorskich urządzeniach takich jak nagrywarki CD czy magnetofony DAT. SCMS pozwala wykonać nagranie cyfrowe z materiału analogowego, a także wykonać cyfrową kopię z cyfrowego oryginału. Nie można natomiast wykonać kolejnej kopii cyfrowej stosując jako źródło wcześniejszą cyfrową kopię. SCMS rozróżnia materiał, który można kopiować od tego, który nie może być kopiowany na podstawie wartości bitów sterujących C i L znajdujących się strumieniu cyfrowych danych. Urządzenia przeznaczone na rynek profesjonalny nie są wyposażone w SCMS i pozwalają na cyfrowe kopiowanie bez ograniczeń.

System SCMS nie jest skutecznym zabezpieczeniem przed kopiowaniem i jego znaczenie było zawsze ograniczone. Dalsza marginalizacja SCMS nastąpiła wraz popularyzacją plików komputerowych z muzyką.

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2017 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl