Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

QSound

Hasła dotyczące
stereofonii:

Mono
Omikrofonowanie AB
Omikrofonowanie ORTF
Omikrofonowanie XY
QSound
Sensaura
Stereofonia
Sztuczna głowa

Nazwa opatentowanej techniki tworzenia dźwięku przestrzennego, także nazwa firmy (QSound Labs), która opracowała to rozwiązanie. QSound dodaje do materiału dźwiękowego dodatkowe informacje odpowiedzialne za wywołanie u słuchacza wrażenia lokalizacji dźwięku. Używając QSound realizator może rozmieścić źródła w panoramie stereofonicznej.

Sposoby przetwarzania dźwięku przez QSound są zróżnicowane zależnie od tego czy nagranie jest przeznaczone do odsłuchu przez zestawy głośnikowe czy przez słuchawki, a także w zależności od tego czy nagranie jest dwukanałowe czy wielokanałowe.

QSound wykorzystuje się do produkcji nagrań muzycznych jak, do obróbki dźwięku towarzyszącego grom komputerowym a także ścieżek dźwiękowych towarzyszących obrazowi. Pierwszym albumem korzystającym z QSound był wydany w 1990 The Immaculate Collection Madonny. W 1991 ukazała się płyta Soul Cages Stinga, pierwsza zrealizowana od podstaw przy użyciu QSound.

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2023 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl