Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

PMPO (Peak Music Power Output)

PMPO to skrót od słów Peak Music Power Output. Jest to parametr mający określać moc urządzeń audio, stosowany zwłaszcza dla sprzętu niższej klasy. Producenci sprzętu średniej i wyższej klasy z reguły nie podają mocy PMPO. Zarówno z powodów praktycznych jak i teoretycznych moc PMPO nie ma żadnej użytecznej wartości informacyjnej.

Nie istnieją oficjalnie przyjęte normy określające sposób pomiaru PMPO. Normy pomiaru PMPO nie są określone ani przez międzynarodowe stowarzyszenia ani instytucje certyfikacyjne. Nie ma też żadnej powszechnie przyjętej praktyki w tym względzie.

Istniejąca praktyka pokazuje natomiast, że moce PMPO są po pierwsze określane na różne sposoby przez różnych producentów, a po drugie wielokrotnie przekraczają wartość mocy średniej. Na porządku dziennym są przypadki kiedy moc PMPO jest kilka czy kilkanaście razy większa niż moc średnia. Popularność mocy PMPO wynika jedynie z dążenia sprzedawców do podawania jak najbardziej atrakcyjnie wyglądających parametrów sprzętu.

Nabywcy sprzętu audio powinni z zasady ignorować podawane moce PMPO. W szczególności nie można liczyć, że moc PMPO jest choćby zbliżona do mocy, z którą urządzenie będzie w stanie normalnie pracować przez dłuższy czas. Poleganie na mocy PMPO jako wyznaczniku możliwości sprzętu może doprowadzić do jego uszkodzenia.

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl