Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

Neoglass, membrana

Hasła dotyczące
membran
głośników:

Altima
Arcosia
Bextrene
Curv
HD-Aerogel
Hexacone
Membrana F
Membrana W
Neoflex
Neoglass
Polyglass
Polykevlar
Radial
Tioxid
TPX

Neoglass to typ membran głośnikowych firmy Focal. Membrana neogalss należy do grupy powlekanych membran z tworzywa sztucznego. W tym przypadku membrana z tworzywa neoflex pokryta jest z zewnątrz warstwą szklanych mikrokuleczek. Tłumienie wewnętrzne membrany pozostaje wysokie w sposób właściwy dla tworzywa sztucznego neoflex. Powlekanie warstwą szklanych mikrokuleczek zwiększa natomiast sztywność membrany przy niewielkim wzroście jej masy całkowitej. Membrany neoglass były stosowane w głośnikach średniotonowych i niskotonowych.

Membrana neoglass została wprowadzona na rynek w latach 1980-tych. Jeszcze w późnych latach 1990-tych głośniki z membranami neoflex znajdowały się w ofercie Focala. W katalogu głośników hi-fi wydanym przez Focal-a w roku 2001 nie było już żadnych modeli z membraną neoglass.

Membrany Neoglass były produkowane wyłącznie przez firmę Focal.

Głośniki Focala oparte na membranie neoglass miały w oznaczeniu modelu litery NV. Oto przykłady oznaczeń głośników neoglass:
5NV 4212
7NV 4411
Audiom 7 NV2

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl