Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MMCX (złącze)

Hasła dotyczące
gnizad i wtyków:

BNC
Jack
MMCX
Pentaconn
XLR

MMCX (skrót od micro-miniature coaxial) to typ koncentrycznego konektora stosowanego do połączeń sygnałów wysokoczęstotliwościowych oraz połączeń audio. Zostały one opracowane w latach 1990-tych, jako zminiaturyzowany odpowiednik złącza MCX dla częstotliwości radiowych.

Złącza MMCX mają zatrzaskowe mocowanie i pozwalają na obrót wokół osi. Zazwyczaj mają impedancję charakterystyczną 50Ω i pozwalają na przesyłanie sygnałów o częstotliwościach od 0Hz do 6GHz. Średnica złącza wynosi 2,4mm.

Podstawowe zastosowania złącz MMCX dotyczą przesyłania sygnałów o częstotliwościach radiowych, jak choćby podłączanie anten czy sprzętu pomiarowego. Oprócz tego złącza MMCX są też stosowane w słuchawkach, najczęściej w modelach dousznych, do podłączania wymiennych kabli. Wtyk MMCX jako zakończenie kabla do słuchawek przedstawiony jest na zdjęciu obok.

wtyk MMCX
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl