Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

Membrana F

Hasła dotyczące
membran
głośników:

Altima
Arcosia
Bextrene
BilletCore
Curv
HD-Aerogel
Hexacone
Membrana F
Membrana W
Neoflex
Neoglass
Polyglass
Polykevlar
Radial
Slatefiber
Tioxid
TPX

Typ membrany głośnikowej opracowany, opatentowany i produkowany przez francuską firmę Focal (JMlab). Jest to membrana o konstrukcji warstwowej (inaczej kanapkowej) oparta na połączeniu włókien lnu oraz włókna szklanego. Membranę F stosuje się w głośnikach niskotonowych i średniotonowych. Produkowane były głośniki o nominalnym rozmiarze od 3 do 8¼ cali. Pierwszymi komercyjnie dostępnymi produktami z membraną F były zestawy domowego hi-fi serii Aria 900 oraz głośniki samochodowe serii Performance Expert wprowadzone na rynek w 2013 roku. Nazwa F pochodzi od angielskiego słowa flax, oznaczającego len.

Membrana F
Głośnik z membraną F

Membrana F opiera się na zastosowaniu warstwy z włókien lnu umieszczonych pomiędzy cienkimi warstwami zewnętrznymi wykonanymi z włókna szklanego. Konstrukcja taka ma zapewnić wysoką sztywność, dobre tłumienie wewnętrzne i niską masę membrany. Ważną zaletą membran F jest też możliwość ekonomicznej produkcji. Membrana F jest produkowana maszynowo, w przeciwieństwie innych rozwiązań Focala, takich jak membrany K2 i membrany W, które w dużej mierze są produkowane ręcznie.

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl