Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

Korektor graficzny

Urządzenie do korygowania charakterystyki częstotliwościowej sygnału. Składa się z zespołu elektronicznych filtrów. Częstotliwości środkowe i szerokości pasma dla każdego korektora są ustalone na stałe. Możliwa jest tylko regulacja poziomu dla każdego korektora (pasma). Zazwyczaj korektory graficzne pozwalają regulować charakterystykę w pasmach o szerokości oktawy lub jednej trzeciej oktawy (tercjowe). Teoretycznie zadaniem korektorów graficznych jest uzyskanie bardziej płaskiej charakterystyki częstotliwościowej poprzez kompensację błędów wprowadzonych przez inne elementy toru lub pomieszczenie odsłuchowe. W większości przypadków korektory nie są wystarczająco precyzyjne by rozwiązać tego typu problemy.

Korektory parametryczne są używane do tego samego celu co korektory graficzne. Korektory parametryczne są jednak bardziej uniwersalne ponieważ pozwalają kontrolować szerokość pasma i/lub częstotliwość środkową.

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl