Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

Hexacone (membrana)

Hasła dotyczące
membran
głośników:

Altima
Arcosia
Bextrene
BilletCore
Curv
HD-Aerogel
Hexacone
Membrana F
Membrana W
Neoflex
Neoglass
Polyglass
Polykevlar
Radial
Slatefiber
SVA
Tioxid
TPCD (Textreme)
TPX

Typ membrany głośnikowej opracowany i opatentowany przez niemiecką firmę Eton. Hexacone należy do grupy membran o konstrukcji kanapkowej (warstwowej). Zewnętrzne warstwy membrany wykonane są z włókien kevlarowych. Pomiędzy tymi warstwami znajduje się warstwa z Nomexu ukształtowanego w strukturę plastra miodu. W konstrukcji tej wykorzystana jest bardzo wysoka wytrzymałość włókien kevlarowych na rozciąganie. Do wygięcia membrany Hexacone potrzebne jest ściskanie/rozciąganie zewnętrznych warstw kevlarowych. Z tego powodu w membranach Hexacone uzyskuje się bardzo wysoką sztywność przy umiarkowanej masie.

Podobnie jak inne membrany o wysokiej sztywności membrany Hexacone też mają szeroki zakres pracy tłokowej w dolnej części pasma oraz rezonanse w górnej części. W porównaniu z membranami metalowymi Hexacone generalnie zapewnia lepsze tłumienie wewnętrzne i mniejszą szkodliwość rezonansów.

Membrany Hexacone są stosowane wyłącznie w głośnikach produkcji firmy Eton. Firma ta stosuje je w głośnikach średniotonowych, niskośredniotonowych i niskotonowych o nominalnych średnicach od 4 do 12 cali. Głośniki produkcji Etona z membranami Hexacone są wykorzystywane przez wielu producentów kolumn głośnikowych z różnych krajów. Membrany Hexacone były stosowane przez firmy takie jak ADAM Audio, Ancient Audio, Avalon, Focus Audio, Kharma, nieraz w zestawach głośnikowych z najwyższych przedziałów cenowych.

Produkowane były różne wersje membran Hexacone. Eton nie opublikował dokładniejszych informacji technicznych z opisem różnic pomiędzy poszczególnymi wariantami Hexacone. Różne rodzaje membrany Hexacone były stosowane w głośnikach, które miały takie same nazwy modelu. Dla poszczególnych wersji głośników z różnymi membranami były jednak publikowane osobne karty katalogowe.

membrana HexaconeDwie wersje membrany Hexacone. Na zdjęciu z lewej strony nowszy wariant Hexacone wprowadzony na rynek około 2010 roku.
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl