Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

Heos

Hasła dotyczące
bezprzewodowej
transmisji audio:

AirPlay
Bluesound
Heos
Play-Fi
Sonos
WiSA

Heos to system firmy Denon do tworzenia wielopokojowych, bezprzewodowych systemów audio bazujących na komunikacji przez lokalną sieć Wi-Fi. Aby korzystać z systemu Heos potrzebne są:
- lokalna sieć Wi-Fi
- zainstalowana aplikacja HEOS (na smartfonie lub tablecie)
- zestawy głośnikowe i/lub urządzenia elektroniczne z zainstalowaną obsługą transmisji systemu Heos.

Do pełnej funkcjonalności potrzebne jest też połączenie lokalnej sieci z Internetem - do obsługi funkcji transmisji strumieniowych, a także do aktualizacji sprzętu. W niektórych urządzeniach systemu Heos zaimplementowano też opcję bezpośredniego odbierania sygnału poprzez Bluetooth, a także wejścia do kablowego podłączenia zewnętrznych urządzeń analogowych lub cyfrowych.

Do konfiguracji i sterowania wykorzystywana jest aplikacja HEOS. Aplikacja ta jest darmowa i dostępna w wersjach na iOS (sprzęt Apple), Androida i Kindle Fire. Urządzenie sterujące (tablet, smartfon) musi być podłączone do tej samej sieci lokalnej co urządzenia Heos.

Za pośrednictwem łącza Internetowego urządzenia Heos mogą korzystać z serwisów strumieniowych (Spotify, Rhapsody, Pandora, TuneIn, iHeartRadio, SiriusXM, Tidal, SoundCloud). Można też odtwarzać pliki ze smartfonów, tabletów, nośników USB, komputerów w sieci lokalnej czy dysków sieciowych NAS. Możliwe jest odtwarzanie różnych sygnałów w różnych pomieszczeniach, jak też odtwarzanie tego samego sygnału we wszystkich. Można dwa takie same zestawy głośnikowe skonfigurować jako parę kolumn stereo (nie można w ten sposób konfigurować różnych zestawów).

Według materiałów producenta zapewniona jest bardzo precyzyjna - mikrosekundowa - synchronizacja dźwięku między urządzeniami Heos. Do systemu można podłączyć maksymalnie 32 urządzenia.

Heos został wprowadzony na rynek przez firmę Denon w roku 2014. Pojawiły się wówczas pierwsze bezprzewodowe zestawy głośnikowe, bezprzewodowy extender, wzmacniacz i przedwzmacniacz. Od tego czasu gama urządzeń zdolnych do pracy w systemie Heos była poszerzana. Oprócz urządzeń marki Denon pojawiły się też obsługujące system Heos urządzenia siostrzanej firmy Marantz (także należącej do grupy D+M Group). Rozwijany jest też zakres możliwości funkcjonalnych systemu. Poszerzono listę obsługiwanych internetowych serwisów strumieniowych oraz gamę odtwarzanych plików. Niektóre zmiany mogą być wprowadzane poprzez aktualizację oprogramowania.

Pierwsza generacja HEOS HS1 wspierała pliki:
WAV (32kHz - 44,1kHz - 48kHz, 16 bitów),
MP3 (32kHz - 44,1kHz - 48kHz, 16 bitów),
M4A AAC (32kHz - 44,1kHz - 48kHz, 16 bitów),
WMA (32kHz - 44,1kHz - 48kHz, 16 bitów),
FLAC (44,1kHz - 48kHz, 16 bitów),
ALAC (32kHz - 44,1kHz - 48kHz, 16 bitów).
Później wprowadzono też obsługę plików o wyższych częstotliwościach próbkowania i wyższych rozdzielczościach.

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl