Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DVD-5, DVD-9, DVD-10, DVD-18

Oznaczenia poszczególnych wersji płyty formatu DVD, zależne od ilość warstw i stron zapisu. Specyfikacja przewiduje możliwość wykorzystania jednego z czterech wariantów.

DVD-5 to płyta wykorzystująca jedną warstwę na jednej ze stron płyty (ang. single sided single layer). Daje możliwość zapisu 4,7 GB danych co jest równoważne ok.135 minut nagrania AV (sygnał video wraz z dźwiękiem wielokanałowym).

DVD-9 to płyta wykorzystująca dwie warstwy na jednej ze stron płyty (ang. single sided dual layer). Warstwa zewnętrzna odbija część padającego światła lasera, a część przepuszcza wgłąb, do warstwy drugiej. Warstwa głębsza jest już tylko odbijająca. Płyta taka mieści 8,5 GB danych co jest równoważne ok. 240 minut nagrania AV.

DVD-10 to płyta wykorzystująca po jednej warstwie na każdej ze stron płyty (ang. double sided single layer). Jest to równoważnik dwóch płyt DVD-5. Płyta taka mieści 9,4 GB danych co jest równoważne ok. 270 minut nagrania AV.

DVD-18 to płyta wykorzystująca obydwie warstwy na obydwu stronach (ang. double sided double layer) - a więc wszystkie możliwe do wykorzystania w formacie DVD. Jest to równoważnik dwóch płyt DVD-9. Płyta taka mieści do 17GB danych. Wersja taka została po raz pierwszy wykorzystana w praktyce dopiero pod koniec 1999 roku.

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl