Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DLNA (Digital Living Network Alliance)

DLNA (skrót od Digital Living Network Alliance) to międzynarodowa organizacja skupiająca producentów różnych rodzajów sprzętu elektronicznego. Zadaniem DLNA jest porządkowanie standardów komunikacji przewodowej i bezprzewodowej różnych urządzeń elektronicznych.

DLNA prowadzi działalność certyfikacyjną i głównie z tego powodu jest widoczna na rynku. Spotkać można znaczną ilość urządzeń z logo DLNA Certified. Trzeba jednak podkreślić, że DLNA nie jest żadnym standardem połączeniowym czy komunikacyjnym. Certyfikacja DLNA służy temu aby użytkownik wiedział, że różne urządzenia oznaczone logiem DLNA mogą ze sobą prawidłowo współpracować. Stowarzyszenie DLNA określa zestaw wymagań, które musi spełniać sprzęt aby mógł uzyskać certyfikację DLNA. Brak loga DLNA nie jest więc automatycznie dowodem mniejszej funkcjonalności urządzenia. Sprzęt bez oznaczenia DLNA może mieć takie same możliwości jak i sprzęt z tym logiem.

Stowarzysznie DLNA zostało powołane w czerwcu 2003 roku pod nazwą Digital Home Working Group (DHWG). Zmiana nazwy na DLNA nastąpiła w czercu 2004. W połowie 2009 roku stowarzyszenie liczyło już dwustu kilkudziesięciu członków. DLNA opracowuje stale rozwijane zalecenia projektowe dla producentów sprzętu elektronicznego. Na świecie jest kilka laboratoriów certyfikacyjnych wykonujących badania, na podstawie których sprzęt może otrzymać logo DLNA.

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl