Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

Bit

Elementarna jednostka informacji. Pierwotnie używana jako skrót od wyrażeń "binary unit" lub "binary digit". Jeden bit może przybierać tylko dwa stany (stąd popularna notacja "1" lub "0"). W bitach można określać pojemność informacyjną nośnika informacji czy też prędkość transmisji w kanale przesyłającym informację. Do określania pojemności informacyjnej nośników zazwyczaj używa się bajtów (1 bajt = 8 bitów), natomiast prędkości transmisji wyraża się zwykle w bitach, na przykład 64 kilobity/sek., 10 mega bitów/sek. Należy uważać na błędy w publikacjach, ponieważ bity i bajty bywają nieraz mylone, zwłaszcza gdy używana jest notacja skrócona jak Mb czy MB.

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2023 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl