Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ASIO (Audio Stream Input/Output)

ASIO to protokół przeznaczony do obsługi transmisji cyfrowych danych audio, zapewniający interfejs pomiędzy kartą dźwiękową a oprogramowaniem komputera. ASIO to opracowanie firmy Steinberg, wykorzystywane też przez szereg innych firm. ASIO opracowano głównie z myślą o użytkownikach profesjonalnych.

ASIO daje bezpośredni dostęp do sprzętu i pozwala na przysłanie sygnału audio z pominięciem składników oprogramowania będących cześcią systemu operacyjnego (Windows). ASIO pozwala uzyskać transmisję z bardzo małym opóźnieniem, co jest istotne w niektórych zastosowaniach.

W odróżnieniu od standardowych sterowników audio ASIO nie jest rozwiązaniem uniwersalnym i nie można go traktować jako zamiennika standardowych sterowników. Używana aplikacja musi być przystosowana do pracy z ASIO. Poza tym aby korzystać z ASIO trzeba zainstalować dodatkowy sterownik oprócz standardowego sterownika audio. Sterowniki ASIO w wielu przypadkach są dostarczane wraz ze sprzętem, który ma być podłączony do komputera. Są też dostępne sterowniki ze źródeł niezależnych. Ich użytkowanie może podlegać dodatkowym ograniczeniom licencyjnym, co nie ma jednak istotnego znaczenia w zastosowaniach niekomercyjnych.

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl