Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

Arcosia

Hasła dotyczące
membran
głośników:

Altima
Arcosia
Bextrene
Curv
HD-Aerogel
Hexacone
Membrana F
Membrana W
Neoflex
Neoglass
Polyglass
Polykevlar
Radial
Tioxid
TPX

Arcosia to seria głośników niemieckiej firmy Eton. Jej charakterystyczną cechą konstrukcyjną jest kompozytowa membrana.

Konstrukcja membran w głośnikach Arcosia bazuje na połączeniu dwóch elementów składowych. Membrana jest wykonana z anodyzowanego, perforowanego magnezu i powlekana tworzywem z grupy olefinów. Średnica otworów perforacji rośnie w miarę oddalania się od centrum membrany. Tworzywo znajduje się na tylnej stronie membrany, a tam gdzie membrana jest perforowana powstają bąbelkowate łuki z tworzywa wybrzuszone do przodu membrany.

Magnez zastosowany jako materiał membran głośnikowych zapewnia wysoką sztywność i szeroki zakres pracy tłokowej, ale w górnej części pasma ma silnie uwydatnione rezonanse. Dodanie warstwy olefinowej z bąbelkowatymi łukami ma za zadanie tłumienie wszystkich pasożytniczych modów powstających w membranie. Według materiałów producenta wykonanie perforacji warstwy magnezowej wymaga zastosowania wyrafinowanego procesu produkcyjnego.

Głośniki tej serii zostały wprowadzone na rynek w 2015 roku. W ramach serii Arcosia firma Eton produkowała głośniki średniotonowe i niskotonowe o nominalnych rozmiarach 4 i 7 cali.

membrana głośnika ArcosiaMembrana głośnika Arcosia.
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl