Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

Anti-skating

Hasła dotyczące
gramofonów:

Anti-skating
Azymut
Efektywna masa ramienia
Ramię tangencjalne
Ramię ze śledzeniem tangencjalnym
Wkładka MC
Wkładka MM

Siła przeciwpoślizgowa, zwana też HTF (horizontal tracking force). Igła poruszająca się w rowku jest przyciągana do środka płyty. Aby przeciwdziałać tej sile stosowany jest anti-skating, czyli siła przeciwpoślizgowa. Anti-skating nie jest potrzebny w ramionach z liniowym przesuwem, tzw. tangencjalnych.

Nieprawidłowo ustawiona wartość siły przeciwpoślizgowej powoduje, że generator magnetyczny nie jest prawidłowo wycentrowany, a zawieszenie nie jest prawidłowo obciążone w płaszczyźnie poziomej. Długotrwałe użytkowanie wkładki z nieprawidłowo ustawioną siłą przeciwpoślizgową może spowodować trwałe skrzywienie dźwigni adaptera. Złe ustawienie siły przeciwpoślizgowej podowuje też zaburzenie równowagi między kanałami.

Siła przeciwpoślizgowa, siła nacisku i kąt VTA (vertical tracking angle) są wzajmenie zależne. Dlatego zmiana ustawienia nacisku wymaga zmiany ustawienia siły przeciwpoślizgowej.

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2017 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl