Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

Altima

Hasła dotyczące
membran
głośników:

Altima
Arcosia
Bextrene
Curv
HD-Aerogel
Hexacone
Membrana F
Membrana W
Neoflex
Neoglass
Polyglass
Polykevlar
Radial
Tioxid
TPX

Altima® to nazwa rodzaju membrany głośnikowej stosowanej przez niemiecką firmę Quadral. Nazwa pochodzi od nazw trzech lekkich metali: aluminium, tytan, magnez. Metale te są w membranie połączone w postaci stopu bazującego na aluminium z dodatkami tytanu i magnezu.

Altima został wprowadzona do użytku w 1998 roku w serii Aurum VI. Altima to zastrzeżony znak towarowy, ale technologia membrany nie jest opatentowana. Według dostępnych nam informacji (stan z 2014 roku) Quadral był jedynym producentem głośników korzystającym z tego rozwiązania.

Według informacji producenta Altima w wyraźny sposób różni się od czystego aluminium. W porównaniu z aluminium Altima zapewnia wyższą sztywność i inny rozkład rezonansów. Pod względem rozkładu rezonansów bardziej przypomina membrany ceramiczne - występuje tylko pojedynczy, silnie uwydatniony rezonans, a rezonanse na wyższych częstotliwościach są na bardzo niskich poziomach.

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2017 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl