Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

Pasmo przenoszenia
jednostka: Hz

Podobnie jak zniekształcenia harmoniczne, także pasmo przenoszenia zazwyczaj nie jest wyróżnikiem jakości wzmacniacza. Normą jest rozciągnięcie pasma daleko poza zakres słyszany przez człowieka. Uzyskanie szerokiego pasma przenoszenia nie jest obecnie żadnym problemem. Istotne są rozwiązania układowe i skutki uboczne jakie niesie ze sobą poszerzanie pasma przenoszenia. Zdecydowanie wskazane jest aby pasmo przenoszenia rozciągało się co najmniej do kilkudziesięciu kHz, ale porównywanie wzmacniaczy o pasmach przenoszenia sięgających setek kHz bez ogólnej znajomości układów elektronicznych oraz bez informacji o rozwiązaniach zastosowanych w danym urządzeniu jest pozbawione sensu.

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl