Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

Odstęp sygnał/szum
jednostka: decybel (dB)

Im większy odstęp od szumu tym lepiej. Ponieważ stosuje się różne sposoby pomiaru należy być ostrożnym, aby nie porównywać wyników uzyskanych w zróżnicowany sposób. Należy sprawdzić jakie normy pomiarowe dotyczą danej liczby.

Inaczej niż to jest w przypadku większości innych parametrów, nawet amator bez specjalistycznej wiedzy na temat sprzętu audio może ocenić odstęp sygnał/szum w prosty sposób. Wystarczy sprawdzić na ucho czy szum jest słyszalny w głośnikach. Potrzebne jest tylko ciche pomieszczenie do wykonania tego typu próby - jej wykonanie w sklepie będzie z reguły niemożliwe.

Dla porządku dodatkowa przestroga. Proszę nie mylić szumu, który jest na wyjściu urządzenia (tego słyszanego z kolumn) z mechanicznym buczeniem transformatora (które wydają same urządzenia elektryczne).

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2023 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl