Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

Charakterystyka kierunkowa kolumn

Charakterystyka kierunkowa jest istotnym parametrem technicznym, ale nie poddaje się ona łatwej interpretacji. Zacznijmy od tego, że wśród teoretyków i praktyków zajmujących się konstrukcją kolumn brak zgodności co do tego jaka powinna być optymalna charakterystyka kierunkowa. W szczególności chodzi tu o rozróżnienie tych konstruktorów, którzy preferują bardzo szerokie charakterystyki (czasami wręcz zbliżone do dookólnych) oraz tych, którzy wolą konwencjonalne rozwiązania gdzie dźwięk promieniowany jest głównie do przodu. Bez wątpienia korzystnym rozwiązaniem jest zachowanie równomierności charakterystyk przy niewielkich odchyleniach od głównej osi i w tej materii panuje powszechna zgodność poglądów. Zestawy charakterystyk kierunkowych są jednak publikowane niezbyt często, głównie przez redakcje czasopism wykonujących testy z rozbudowaną częścią pomiarową.

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl