Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

BALANCED AUDIO TECHNOLOGY - flagowy wzmacniacz mocy REX Power (2.09.2010)

Balanced Audio Technology opracowało nowy flagowy wzmacniacz mocy REX Power. Jest to następca wzmacniaczy VK-75SE/VK-150SE. Jest on przez producenta polecany jako partner dla przedwzmacniacza REX. Dostępny jest w kolorze czarnym i czarno-srebrnym. Cena detaliczna na polskim rynku wynosi 73.490 zł.

Główne rozwiązania techniczne są takie same jak we wcześniejszych wzmacniaczach BAT. Jest to konstrukcja oparta całkowicie na triodach, bez sprzężenia zwrotnego, z symetryczną topologią. BAT pozostaje też wierny lampom 6C33C-B, które są w stanie dostarczyć do obciążenia prąd wielkości kilku amperów, a więc znacznie więcej aniżeli większość popularnych lamp stosowanych w konkurencyjnych wzmacniaczach.

Wszystkie sekcje wzmacniacza, zasilanie, elektroniczne układy zabezpieczające i ścieżka sygnałowa zostały optymalizowane na podstawie doświadczeń z poprzedniego modelu. REX Power kontynuuje tradycję stosowania kondensatorów olejowych w krytycznych sekcjach zasilacza, elementy te są często stosowane w urządzeniach BAT z zainstalowanym modułem SUPER-PAK. W celu zminimalizowania szumów i optymalizacji działania układów zastosowano dwa typy kondensatorów olejowych. Kondensatory tego typu znalazły się także w wysokonapięciowych układach zasilających REX Power.

Kolejną ważną zmianą w stosunku do poprzednika jest eliminacja bezpieczników ze ścieżki sygnałowej. Zastosowanie bezpieczników wiąże się z niedogodnościami jak cienki drut bezpiecznika, gniazda bezpieczników i dodatkowe punkty lutownicze, które nie pozwalają na optymalną pracę wzmacniacza. Elementy te zostały zastąpione elektronicznymi układami zabezpieczającymi, po jednym dla każdej lampy mocy. Nowe układy zabezpieczające działają szybciej niż tradycyjnie bezpieczniki i mają dokładniej określony punkt załączenia zabezpieczenia. Zastosowano też układy automatycznej regulacji punktu pracy (bias). Użytkownik nie musi więc zajmować się takimi czynnościami jak wymiana bezpieczników, czy pomiary i regulacja napięć/prądów spoczynkowych.

Wzmacniacz w wersji stereo ma moc 80W przy obciążeniu 8 omów oraz moc 160W w konfiguracji monoblokowej. Impedancja wejściowa to 215komów. Wzmocnienie jest równe 26dB. Masa urządzenia wynosi 45kg.

[zdjęcie wzmacniacza mocy BAT REX Power]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl