Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

BALANCED AUDIO TECHNOLOGY - tranzystorowy wzmacniacz mocy VK-255SE (7.08.2010)

Balanced Audio Technology ma w ofercie nowy wzmacniacz VK-255SE. Jest to dwukanałowy, tranzystorowy wzmacniacz mocy będący następcą modelu VK-250SE. Wprowadzone zmiany dotyczą głównie zasilacza. W VK-255SE zastosowano kondensatory olejowe drugiej generacji, takie same jak w referencyjnym modelu REX. W porównaniu z poprzednią generacją pojemność olejowych kondensatorów filtrujących jest o rząd wielkości większa. Skutkuje to znaczym obniżeniem poziomu szumów wzmacniacza. Zmieniono też obudowę. Panel czołowy urządzenia został wykonany w technologii grawerowania laserem.

Układy elektroniczne pracują bez globalnego sprzężenia zwrotnego. Wzmacniacz ma tylko dwa stopnie wzmacniające. Układ elektroniczny opiera się tylko na tranzystorach MOSFET z kanałem N. Układy zasilania dla stopnia sterującego i wyjściowego są rozdzielone. W najważniejszych miejscach zastosowano rezystory Caddock.

Tak jak w poprzednim modelu VK-255SE może być wyprodukowany w dwóch wersjach: jako wzmacniacz dwukanałowy lub jako monoblok. Dostępny jest w kolorze czarnym i czarno-srebrnym. Jego cena na na polskim rynku wynosi 36.990 zł.

Podstawowe parametry techniczne:
Moc (8/4 omy) .... 150W / 300W
Pasmo przenoszenia .... 2Hz - 240kHz
Wzmocnienie ...... 26dB
Prędkość narastania ....... 200V/us
Masa .... 35kg

[zdjęcie wzmacniacza mocy BAT VK-255SE]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl