Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

SUNDIAL - podstawkowe kolumny Rapidus (19.07.2010)

Firma Sundial poinformowała o nowym modelu w swojej ofercie. Jest to dwudrożny, podstawkowy zestaw głośnikowy bass-reflex o nazwie Rapidus.

Zastosowane w Rapidusie rozwiązania konstrukcyjne w dużej mierze są już znane z wcześniejszych modeli kolumn Sundial. Ponownie mamy tu warstwową konstrukcję obudowy. Zamiast typowych sześciu ścianek zastosowano zestaw klejonych kolejno warstw z płyty MDF. Pierwszą warstwę stanowi ścianka przednia, a ostatnią warstwę ścianka tylna. Kolejne warstwy mają tak dobrane profile aby ukształtować całą bryłę kolumny, komory dla głośników (głośnik wysokotonowy też ma osobną komorę) i komorę na zwrotnicę. Ścianka przednia ma 48 mm grubości, a ścianka tylnia 40 mm. Kształt poszczególnych profili daje nie tylko podział na komory, ale zapewnia też dobre rozpraszanie dźwięku wewnątrz kolumny i podnosi sztywność całej konstrukcji. Materiały tłumiące są stosowane w umiarkowanym zakresie i tylko w wybranych miejscach.

Głośnik niskośredniotonowy o średnicy 17cm to przetwornik z niemieckiej firmy Eton, tak samo jak we wcześniejszych zestawach Sundial. Ma on membranę typu Hexacone. Z kolei aluminowo-magnezowy głośnik wysokotonowy pochodzi z firmy Seas. W zwrotnicy zastosowano wyłącznie polipropylenowe kondensatory (MKP) i powietrzne cewki. W kluczowych miejscach pracują cewki taśmowe oraz jak określono to w komunikacie prasowym "hi-endowe kondensatory dobrane na podstawie prób odsłuchowych". Wewnętrzne okablowanie jest zrealizowane przy wykorzystaniu przewodów jednożyłowych z miedzi monokrystalicznej (OCC). Terminale wysokiej jakości są pozłacane, umożliwiają podłączenie kabli o średnicy do 8mm. Połączenie bi-wire jest dostępne opcjonalnie na zamówienie.

Producent poleca kolumny do pomieszczeń z przedziału 15-25 metrów kwadratowych. Zalecana moc wzmacniacza to minimum 50W przy dobrej wydajności prądowej. Ze względów akustycznych kolumny standardowo nie są wyposażone w maskownice. Możliwe jest wykonanie kolumn na indywidualne zmówienie w różnych wariantach okleinowania. Za dodatkową opłatą możliwe jest zastosowanie lakierowania na wysoki połysk (tzw. fortepianowego), a także zaopatrzenia kolumn w maskownice. Cena za parę w standardowej wersji to 8.700zł.

Podstawowe dane techniczne:
Wymiary (WSG) ... 470 x 230 x 365 mm
Masa ..... 20,5 kg
Moc ...... 100 W
Impedancja nominalna ... 6 omów
Efektywność ..... 87 dB/2,83V/1m
Cena za parę ..... od 8.700 zł

[zdjęcie podstawkowych kolumn Sundial Rapidus]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl