Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

PRIMARE - przedwzmacniacz gramofonowy R32 (12.07.2010)

Na jesień zapowiedzina została premiera nowego przedwzmacniacza gramofonowego Primare R32, który jest następcą modelu R20. O ile R20 ma obudowę o szerokości połowy innych komponentów Primare, to R32 ma większą obudowę, o takiej samej szerokości jak inne modele tej marki. Ułatwiło to izolację układów audio od zasilacza. Transformator jest umieszczony w lewym przednim narożniku, a zasadnicze układy elektroniczne w prawym tylnym.

Primare R32 jest przedwzmacniaczem współpracującym zarówno z wkładkami MM jak i MC. Ma wzmocnienie 41,5 dB dla wkładek MM oraz 62dB dla wkładek MC. Wzmocnienie dla wkładek MM można jeszcze dodatkowo zwiększyć o 5dB (do 46,5 dB) przez przełożenie zworki wewnątrz obudowy. Można też dopasować impedancję wejściową do wkładki (10, 20, 50, 100, 200, 500 i 47k omów). Impedancja wyjściowa jest równa 100 omów.

Zastosowana elektronika to konstrukcja dual-mono. R32 to urządzenie czysto analogowe, nie ma żadnych układów cyfrowych. Zastosowano kondensatory polipropylenowe, rezystory MELF SMD o tolerancji 1% oraz elementy półprzewodnikowe firm Toshiba, Burr-Brown i Fairchild. W torze sygnału nie ma żadnych kondensatorów. Wejściowe i wyjściowe gniazda RCA są złocone i mają teflonową izolację.

Transformator zasilający jest zbudowany na rdzeniu R, który pozwala niemal całkowicie wyeliminować mechaniczne zakłócenia i ma bardzo małe rozproszone pole magnetyczne. Obudowa jest wykonana z aluminium.

Primare R32 będzie dostępny w kolorze czarnym i tytanowym. Wymiary to (SWG) 430 x 95 x 380mm. Masa jest równa 8.5 kg.

Na polskim rynku R32 wejdzie do sprzedaży na początku października 2010. Cena detaliczna wynosi 2.990 zł.

[zdjęcie przedwzmacniacza gramofonowego R32]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2017 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl