Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

SONY - przenośne odtwarzacze plików Walkman E450 i A840 (16.07.2010)

W najbliższych miesiącach gama odtwarzaczy Sony Walkman będzie zmodernizowana. Pojawią się nowe modele serii E450, a modele serii A840 będą poddane modyfikacjom. Urządzenia mają wejść na rynek w sierpniu, a do Polski trafią we wrześniu i w październiku.

Walkman E450 ma wyświetlacz LCD QVGA LCD o przekątnej 2 cale. Użytkownik może samodzielnie wybrać tapetę wyświetlaną na ekranie. Gama obsługiwanych plików audio to: MP3, WMA (także z DRM), AAC, LPCM, AAC (bez DRM). Odtwarzane są też pliki wideo AVC (H.264/AVC) Baseline Profile, MPEG-4, WMV (także z DRM). Odtwarzacz zapewnia długi czas pracy. Według danych producenta jest to do 50 godzin (muzyka) lub 10 godzin (filmy). Na wyposażniu są różne technologie obróbki dźwięku. W tym przypadku Clear Bass i Clear Stereo zostały uzupełnione o nowy system DSEE (Digital Sound Enhancement Engine) i nową technologię VPT (Virtual Phones Technology). W serii E450 zastosowano kilka nowości. Jedna to funkcja Lyrics Sync, która obsługuje pliki w formacie .lrc i wyświetla na ekranie tekst odtwarzanego utworu. Jest również tryb karaoke, umożliwiający śpiewanie przy akompaniamencie z nagrań. Kolejna nowość to funkcja nauki języka, ułatwiająca opanowanie trudnych fraz. Po jej włączeniu odtwarzacz powtarza w pętli, w zwolnionym tempie wybrany fragment nagrania, bez zmiany wysokości dźwięku. Odtwarzacze E450 dostępne są w pięciu wyrazistych kolorach (czarny, niebieski, czerwony, różowy, zielony). Będzie też sprzedawana wersja E450K (tylko w kolorze czarnym) z dokiem z głośnikami stereo, pozwalającym na słuchanie nagrań z odtwarzacza bez użycia słuchawek. Wymiary odtwarzacza to 94,7 x 44,0 x 9,7 mm. Jego masa wynosi 58 g.

Walkman A840 to urządzenie już znane. Niebawem będzie miał zwiększoną gamę wersji pojemnościowych. Dostępne będą odtwarzacze z pamięciami od 8 do 64 GB. A840 będzie miał też nową, białą wersję kolorystyczną. Odtwarzacz ma wyświetlacz OLED WQVGA o przekątnej 2,8 cala. Obsługuje pliki MP3, AAC, WMA(DRM), LPCM, H264/AVC, MP4, WMV(DRM). Seria A840 ma technologię cyfrowej redukcji szumów i zakłóceń zewnętrznych oraz cyfrowy wzmacniacz S Master. Wymiary odtwarzacza to 104,9 x 46,8 x 7,2 mm. Jego masa wynosi 62 g.

Obydwa odtwarzacze mają wbudowny tuner FM, a także korektor. Są dostarczane wraz ze słuchawkami. Przybliżone ceny dla poszczególnych wersji odtwarzaczy są następujące:
NWZ-E453 (4GB) .... 300 PLN
NWZ-E454 (8GB) .... 400 PLN
NWZ-E455 (16 GB) ... 500 PLN
NWZ-A844 (8GB) .... 650 PLN
NWZ-A845 (16GB) ... 750 PLN
NWZ-A846 (32GB) ... 1.000 PLN

[zdjęcie odtwarzacza Sony Walkman E550 - pięć wersji kolorystycznych]
[zdjęcie odtwarzacza Sony Walkman A840 - dwie wersje kolorystyczne]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl