Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

VTL - przedwzmacniacz lampowy TL-5.5 Series II trafia do Polski (15.07.2010)

Kilka miesięcy po swoim amerykańskim debiucie, na polski rynek trafił lampowy przedwzmacniacz VTL TL-5.5 Series II. Pierwsza wersja TL-5.5 weszła na rynek w 1997 roku. W wersji Series II firma VTL udoskonaliła swój przedwzmacniacz, stosując wiele rozwiązań technologicznych zapożyczonych z flagowego modelu TL-7.5.

Jest to nadal konstrukcja w pełni lampowa. Zastosowano prostą topologię układów elektronicznych z niskim sprzężeniem zwrotnym. Wysokoprądowy stopień wyjściowy ma niską impedancję. Do sterowania wykorzystany jest mikroprocesor, który może być wprowadzany w stan uśpienia. Zastosowano najwyższej jakości części, w pełni zbalansowaną konstrukcję toru audio i stabilizowane zasilanie. Nowe stabilizowne zasilacze są podobne do tych w droższych modelach. Zastosowano też układy przedłużające żywotność lamp.

Stopień liniowy pracuje na lampach dwóch 12AU7 (wzmocnienie) i czterech 12AT7 (bufor). TL 5.5 Series II ma dwa wejścia symetryczne/niesymetryczne, 5 wejść niesymetrycznych, jedno wejście magnetofonowe, jedno wyjście symetryczne/niesymetryczne i jedno wyjście magnetofonowe. Regulacja głośności ma 117 kroków, a jej ustawienie pokazuje trzycyfrowy wyświetlacz. Dwukierunkowe gniazdo RS-232 może być wykorzystane do funkcji sterujących. Przedwzmacniacz ma też dwa wyjścia wyzwalaczy. Do przedwzmacniacza dołączany jest aluminiowy nadajnik zdalnego sterowania.

Dostępny jest opcjonalny moduł gramofonowy do TL 5.5 Series II. Skorzystano w nim z rozwiązań konstrukcyjnych zastosowanych pierwotnie w TL-6.5 Signature. Wybór pomiędzy opcją MM / MC dokonuje się poprzez przełączenie zworki. Także przy pomocy zworki wybiera się wielkość wzmocnienia w trybie MC (68dB, 62dB lub 56dB). Impedancja obciążenia dla MM wynosi 47komów. Impedancja dla MC jest ustawiana zworką (100, 500, 1k, 4.7k, UDF, 47k omów). Jest też wbudowany filtr najniższych częstotliwości (rumble) i możliwość wyboru pomiędzy wyjściem zrównoważonym a niesymetrycznym. Są też dostępne trymery do regulacji wzmocnienia MM i MC.

Nowa obudowa jest dopasowana wzorniczo do urządzeń z serii Reference i Signature. Urządzenie dostępne jest w dwóch wariantach kolorystycznych: czarnym lub srebrno-czarnym. Wersja liniowa kosztuje w Polsce 24.000 zł. Wersja z wejściem gramofonowym 32.000 zł.

Podstawowe parametry techniczne:
- Pasmo przenoszenia ..... 1 Hz - 200 kHz (+0 / -1 dB)
- Wzmocnienie ...... 11dB niesymetryczne, 17dB symetryczne
- Wzmocnienie w ustawieniu LOW GAIN ...... 6dB niesymetryczne, 11dB symetryczne
- Impedancja wejściowa ....... 35k omów
- Impedancja wyjściowa ....... 150 omów (max. 400 omów)
- Wymiary (SxWxG) ..... 445 x 120 x 432 mm
- Masa ......... 13.6 kg

[zdjęcie przedwzmacniacza VTL TL 5.5 Series II]
[zdjęcie przedwzmacniacza VTL TL 5.5 Series II - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl