Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

BRYSTON - stacjonarny odtwarzacz plików BDP-1 (12.07.2010)

Bryston poinformował o swoim nowym odtwarzaczu plików BDP-1. Jest on przeznaczony do współpracy z zewnętrznym przetwornikiem cyfrowo-analogowym, jak choćby Bryston BDA-1. Bryston BDP-1 jest urządzeniem wąsko wyspecjalizowanym - odtwarza pliki muzyczne z nośników podłączanych przez USB, a następnie zdekodowane pliki przekazuje na cyfrowe wyjścia AES-EBU i BNC.

BDP-1 odtwarza pliki o wysokiej rozdzielczości do 24-bitów, 192kHz. Producent nie podał jeszcze kompletnej listy obsługiwanych plików, ale biorąc pod uwagę, że BDP-1 jest urządzeniem linuksowym, można mieć nadzieję, że dekodowane będą wszystkie główne typy plików audio. Urządzenie oparte jest o zastosowanie przemysłowej płyty głównej. Karta dźwiękowa jest modyfikowane na indywidulne potrzeby Brystona. Komponenty audio są elektronicznie izolowane od elemntów komputerowych. Pomiędzy stopniami jest zastosowana galwaniczna izolacja.

BDP-1 ma dwuliniowy wyświetlacz i zestaw przycisków sterujących na przedniej ściance. Można też podłączyć BDP-1 do sieci lokalnej przez gniazdo Ethernet. Połączenie sieciowe nie jest jednak wykorzystywane do pobierania strumieni plików dźwiękowych, lecz do bardziej zaawansowanego sterowania. Dla podstawowych funkcjonalności połączenie sieciowe nie jest potrzebne.

Rekomendowana cena Brystona BDP-1 w Stanach Zjednoczonych to 2.100 USD. Termin wprowadzenia do sprzedaży nie został jeszcze precyzyjnie określony przez producenta.

[zdjęcie odtwarzacza plików Bryston BDP-1]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl