Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MUSICAL FIDELITY - AMS100, kosztowny wzmacniacz mocy w klasie A (3.07.2010)

W tym miesiącu do sprzedaży ma wejść wzmacniacz Musical Fidelity AMS100. Komunikat prasowy producenta zaczyna się od stwierdzenia, że jest to najbardziej zaawansowany wzmacniacz w klasie A jaki kiedykolwiek powstał. Z pewnością bardzo wiele osób wskaże innych kandydatów do tego miana, ale AMS100 niewątpliwie jest konstrukcją wyjątkowo ambitną.

AMS100 pracuje w czystej klasie A. Jest to wzmacniacz mostkowy. Zalety konstrukcji mostkowej to niższe zniakształcenia i lepsze tłumienie zakłóceń z zasilacza. Topologia układu wzmacniającego jest zaczerpnięta z modelu AMS50. Musical Fidelity szczególnie podkreśla sposób wykonania zasilacza. Każda połówka mostka ma swój osobny zasilacz. Każdy z tych osobnych zasilaczy korzysta z dławika w postaci podwójnej bifilarnej cewki. Dławiki w zasilaczach to rozwiązanie od lat chętnie stosowane przez Musical Fidelity. Ich obecność pozwala skutecznie stłumić wszelkie wysokoczęstotliwościowe zakłócenia w sygnale zasilającym. Oprócz dławika, w każdym zasilaczu pracuje też zestaw 16 wysokiej jakości kondensatorów.

AMS100 ma moc 50W na obciążeniu 8 omów. Moc ta jest podwajana na 4 omach i bliska czterokrotnemu zwiększeniu na 2 omach. Cena AMS100 na rynku brytyjskim to 12.999 funtów.

[zdjęcie wzmacniacza Musical Fidelity AMS100]

[zdjęcie wzmacniacza Musical Fidelity AMS100 - tylna ścinka]

[zdjęcie wzmacniacza Musical Fidelity AMS100 - z pracownicą MF]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl