Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ONKYO - pięć nowych amplitunerów średniej i wyższej klasy (3.07.2010)

W najbliższych tygodniach na rynek ma wejść grupa nowych amplitunerów firmy Onkyo. W pierwszej kolejności będą to trzy modele ze środkowych rejonów cenowych: TX-NR1008, TX-NR808 oraz TX-NR708. Nieco później do sprzedaży mają wejść dwa modele wyższej klasy: TX-NR5008 oraz TX-NR3008.

Wszystkie nowe modele mają certyfikat THX Select2 Plus, certyfikat DLNA 1.5, są przystosowane do pracy w systemach wielopojowych, mogą pobierać strumienie z sieci, mają wejścia USB kompatybilne z iPhone/iPod-ami i mogą też pracować w systemach odtwarzających wideo 3D. Wszystkie pięć amplitunery ma też wejście RGB, do którego można podłączyć sygnał z wyjścia komputera.

Tańsze modele TX-NR1008, TX-NR808 i TX-NR708 mają po 7 gniazd HDMI 1.4a. Niezależnie od rozdzielczości na wejściu, na wyjście HDMI można przekazać sygnał wideo 1080p przeskalowany przez układ Faroudja DCDi Cinema. Każdy z tych modeli ma gniazdo Ethernet pozwalające na połączenie z komputerem sieci domowej lub z Internetem i na odtwarzanie różnych rodzajów plików lub transmisji strumieniowych z Internetu. Przez gniazdo ethernetowe można też aktualizować firmware amplitunerów.

Trzy tańsze modele obsługują Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio, Dolby Pro Logic IIz i Audyssey DSX. Wykorzystują też technologię Audyssey do korekty charakterystyki i dopasowania do akustyki wnętrza. TX-NR808 i TX-NR708 mogą pracować w systemach 7.2-kanałowych, a TX-NR1008 w systemach 9.2-kanałowych. Poszczególne modele różnią się możliwościami obsługi systemów wielopokojowych. TX-NR708 może obsługiwać drugą strefę przekazując bądź to sygnał ze wzmacniacza, bądź liniowy. TX-NR808 też może obsługiwać drugą strefę sygnałem ze wzmacniacza lub liniowym, a dodatkowo trzecią strefę może obsłużyć sygnałem liniowym. Natomiast TX-NR1008 może obsłużyć drugą i trzecią strefę zarówno sygnałem liniowym jak i wzmocnionym. TX-NR1008 różni się też od tańszych krewniaków zastosowaniem przetwornika cyfrowo-analogowego 192 kHz/24-bit firmy Burr Brown.

Droższe modele TX-NR5008 i TX-NR3008 mają po 8 wejść HDMI 1.4a oraz pod dwa wyjścia HDMI. Niezależnie od jakości sygnału wejściowego, układ HQV-Reon VX przeskalowuje sygnał wyjściowy do 1080p. Gniazdo Ethernet można wykorzystać do aktualizacji oprogramowania, do odtwarzania internetowego radia, a także do odtwarzania szerokiej gamy plików jak FLAC, MP3, WAV, Ogg Vorbis, WMA, WMA Lossless, AAC, LPCM.

Amplitunery mogą pracować w systemach 9.2-kanałowych. Obsługują Audyssey DSX, Dolby Pro Logic IIz, Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio i DSD Direct (z płyt SA-CD). Zastosowano wysokiej klasy przetworniki CA Burr-Brown. Zaimplementowane jest też technologia Audyssey do korekty wpływu akustyki pomieszcznia. Obydwa modele mają pełną obsługę dwóch dodatkowych stref, czy to sygnałem wzmocnionym czy to liniowym i mogą też obsłużyć jedną dodatkową strefę sygnałem wideo. Przez wejścia USB można odtwarzać nie tylko pliki z iPhone/iPod-ów, ale też z pamięci Flash USB. TX-NR5008 i TX-NR3008 mają złocone wejścia audio. Dla układów audio i wideo zastosowano osobne transformatory w zasilaczach.

Nie mamy informacji o cenach w Europie. Na rynku amerykańskim ceny mają być następujące: TX-NR708 - 899USD, TX-NR808 - 1.099USD, TX-NR1008 - 1.399USD, TX-NR3008 - 2.099USD, TX-NR5008 - 2.699USD.

[zdjęcie amplitunera Onkyo TX-NR5008]
[zdjęcie amplitunera Onkyo TX-NR5008 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl