Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

CARY AUDIO - nietypowy muzyczny serwer MS-1 (1.07.2010)

Kilka tygodni temu firma Cary Audio Design wprowadziła do sprzedaży serwer muzyczny MS-1. Jest to pierwszy tego typu produkt w historii firmy. MS-1 jest dostępny w Polsce w cenie 10.500 zł.

Koncepcja nowego serwera Cary różni się od większości innych urządzeń zalicznych do tej kategorii. MS-1 potrzebuje ściśle określonego środowiska pracy dla uzyskania pełnej, prawidłowej funkcjonalności.

Jedyne wyjście audio MS-1 jest w postaci gniazda USB. Do odtwarzania dźwięku potrzebny jest zewnętrzny konwerter, który dysponuje wejściem USB. Serwer MS-1 może odtwarzać muzykę z dwóch źródeł: wbudowanego dysku twardego o pojemności 1TB lub z internetowego radia Shoutcast. Wbudowany szczelinowy napęd optyczny nie pozwala na bezpośrednie odtwarzanie płyt, lecz służy do zgrywania muzyki na dysk twardy oraz do wgrywania oprogramowania urządzenia.

Dla normalnego funkcjonowania MS-1 musi zostać podłączony do sieci lokalnej (przez gniazdo Ethernet), w której adresy są przydzielane automatycznie (DHCP). Poza tym sieć lokalna musi też zawierać router bezprzewodowy i zewnętrzne łącze do Internetu. Oprócz tego potrzebne jest jeszcze jedno spośród trzech urządzeń firmy Apple (iPod Touch, iPhone, iPad) i dostępne darmowo oprogramowanie opracowane przez Cary Audio. Przy pomocy jednego z wymienionych urządzeń Apple obsługuje się MS-1.

Oprócz zgrywania muzyki z płyt, można też kopiować pliki przez USB czy FTP. Można też robić kopie zapasowe plików z dysku wbudowanego w MS-1. Serwer obsługuje formaty WAV, FLAC, MP3, OGG, Apple Lossless (M4A), WavPack (WV) o rozdzielczości do 24 bitów, 96 kHz.

[zdjęcie serwera Cary Audio MS-1]
[zdjęcie serwera Cary Audio MS-1, tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl