Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DIVINE ACOUSTICS - podłogowe zestawy głośnikowe Proxima2 (1.07.2010)

Zestaw głośnikowy Proxima2 firmy Divine Acoustics jest następcą modelu Proxima. Podczas projektowania nowej wersji wzięto pod uwagę sugestie ze strony słuchaczy oraz opienie prasy o niedociągnięciach pierwowzoru. Producent w swoim komunikacie prasowym podkreśla, że oprócz poprawy wielu walorów brzmieniowych, kolumny stały się bardziej przyjazne dla wzmacniaczy.

Proxima2 otrzymała całkowicie nowy układ zwrotnicy drugiego rzędu z pomocniczymi układami korekcji fazy i impedancji. Do jej budowy użyte zostały kondensatory Jantzen Audio serii Z-Superior, Z-Standard oraz Cross-Cap w dobranych podczas eksperymentów odsłuchowych konfiguracjach. Projekt filtrów zwrotnicy pozwolił na całkowite wyeliminowanie rezystorów połączonych szeregowo jak i równolegle z głośnikiem wysokotonowym.

Wszystkie elementy zwrotnicy parowane są z dokładnością 1%, cewki z miedzi OFC przygotowywane są z największą dbałością o powtarzalność parametrów. Elementy montowane są na płytce i połączone ze sobą bezpośrednio z uwzględnieniem jak najkrótszej drogi sygnału. Geometryczne rozplanowanie elementów na płytce umożliwiło wykonanie jednego punktu masy dla całego układu.

Proxima2 zmieniła się też wizualnie. Jest teraz o 1 cm węższa i o 3 cm wyższa od pierwszej wersji. Górną i boczne ścianki pokryte skórą wyprofilowano w kształt łuku. Ścianki mają budowę warstwową, sprzyjającą redukcji drgań. Dolna ścianka tłumiona jest warstwą korka, a cała kolumna przykręcona jest do cokołu w kształcie elipsy. Na wysokości głośnika basowego obudowa wzmocniona jest metalowym wieńcem. Na tylnej ściance widać elementy łączące przednią i tylną ściankę obudowy.

Producent poleca użytkowanie zestawów w pomieszczeniach od 9 do 16m2. Sugerowana cena detaliczna za parę Proximy2 to 3.200 złotych.

[zdjęcie zestawów głośnikowych Divine Acoustics Proxima2]
[zdjęcie zestawów głośnikowych Divine Acoustics Proxima2 - zbliżenie]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl