Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ARTORA - nowy duński sprzęt w ofercie Best Audio (29.06.2010)

Best Audio rozpoczyna sprzedaż sprzętu duńskiej firmy Artora. Chociaż Artora jest młodym producentem, to za kulisami stoją znane nazwiska. Za projekty układów audio odpowiedzialny jest Bo Christensen - znany jako twórca urządzeń Primare i Bow Technologies. Natomiast wzornictwem zajmuje się Niels Bjorndahl - artysta, malarz i projektant. Eleganckie, minimalistyczne wzornictwo oraz nietypowy sposób obsługi to główne wyróżniki urządzeń Artora. Nazwa firmy to połączenie słów art i ora (z włoskiego czas).

Cała oferta marki Artora składa się z czterech urządzeń. Wzmacniacz Artoamp 150 (cena 10.500 zł) wyposażony jest w cyfrowe końcówki mocy zasilane z dwóch toroidalnych transformatorów. Jego moc to 2x75W / 8 omów (2x150/4). Ma on trzy wejścia liniowe RCA (Cinch).

Odtwarzacz CD Artoplayer 1000 (10.500 zł) wykorzystuje przetwornik Burr-Brown 24 bity, 192kHz. Na wyposażeniu jest wyjście analogowe RCA oraz dwa wyjścia cyfrowe: koncentryczne RCA i optyczne Toslink. Zastosowano transport ze szczelinowym ładowaniem płyt.

Oryginalne jest sterowanie funkcjami urządzeń. Wszystko odbywa się poprzez dotykanie odpowiednich miejsc obudowy. Zarówno wzmacniacz jak i odtwarzacz mają takie same wymiary zewnętrzne: 305 x 305 x 60mm.

Dostępny jest też dodatkowy moduł Artoair (cena 1.250 zł) umożliwiający bezprzewodową transmisję danych poprzez Bluetooth do wzmacniacza Artoamp. Pozwala to odtwarzać muzykę zapisaną w telefonie, iPodzie lub innych przenośnym odtwarzaczu. Zestaw można uzupełnić o Artoremote (cena 250 zł), czyli pilot wykonany z polerowanego kawałka aluminium.

Na jesień 2010 zapowiedziane jest wprowadzenie do oferty zestawów głośnikowych Artora.

[zdjęcie wzmacniacza Artoamp i odtwarzacza Artoplayer]
[zdjęcie wzmacniacza Artoamp z pilotem Artoremote]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl