Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MC INTOSH - aktywna zwrotnica, korektor akustyki i korektor charakterystyki MEN220 (11.06.2010)

Kilka miesięcy po swojej premierze, do sprzedaży w Polsce wszedł McIntosh MEN220. Urządzenie to w jednej obudowie zawiera korektor akustyki pomieszczenia, korektor charakterystyki częstotliwościowej oraz elektroniczną, dwudrożną zwrotnicę. Cena MEN220 w Polsce to 18.000 zł.

Stworzony w duchu tradycyjnego wzornictwa McIntosha, MEN220 posiada iluminowany szklany panel przedni i aluminiową obudowę. Znajdujące się na panelu przednim przełączniki oraz pokrętła, zapewniają łatwy w użytkowaniu, analogowy sposób obsługi cyfrowego urządzenia. Dwuliniowy, fluoroscencyjny wyświetlacz przekazuje informacje o aktualnym stanie MEN220 oraz pomaga w jego kalibracji. Zastosowanie interfejsu RS232 umożliwia sterowanie poprzez komputer PC. Urządzenie obsługuje też firmowe systemy przesyłania sygnałów sterujących. Na wyposażeniu znajduje się pilot zdalnego sterowania.

Do korekty wpływu akustyki pomieszczenia MEN220 wykorzystuje oprogramowanie RoomPerfect z Lyngdorf Audio. Na podstawie danych pomierzonych w różnych miejscach pokoju program tworzy model pomieszczenia nazywany RoomKnowledge, a następnie wprowadze korekty zmierzające do wyrównania charakterystyki.

Sześciopasmowy korektor parametryczny (czyli z regulowanymi częstotliwościami i nachyleniami filtrów) może być uruchomiony na dowolnym komputerze PC. Pozwala on kształtować charakterystykę częstotliwościową stosownie do potrzeb czy po prostu gustów użytkownika. Ustawienia korektora można zapamiętywać i korzystać z nich w przyszłości.

Dwudrożna zwrotnica pozwala zarówno na integrację subwooferów z pełnopasmowymi kolumnami jak też na pełny bi-amping kolumn. Użytkownik może wybrać filtry Butterwortha (pierwszego, drugiego, czwartego rzędu) lub filtry Linkwitza-Rileya (drugiego, czwartego, ósmego rzędu). Można też wybrać częstotliwość podziału oraz poziom dla poszczególnych pasm.

Wejścia i wyjścia audio są zarówno w postaci niesymetrycznej (RCA) jak i symetrycznej (XLR). Oprócz pilota z urządzeniem dostarczany jest też mikrofon pomiarowy, kabel mikrofonowy i statyw do mikrofonu. Wymiary MEN220 (SxWxG) to 45 x 15 x 46 cm. Masa urządzenia jest równa 11,6 kg.

[zdjęcie korektora McIntosh MEN220]
[zdjęcie korektora McIntosh MEN220 - tył]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl