Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

STYLEAUDIO - miniaturowe konwertery cyfrowo-analogowe Carat (11.06.2010)

Koreańska firma Styleaudio (w Polsce w dystrybucji Sunnyline) wprowadziła do swojej oferty trzy nowe urządzenia: Carat-Ruby2, Carat-Sapphire oraz Carat-TII.

Carat-Ruby2 (cena około 1.255 zł) to konwerter cyfrowo-analogowy z wbudowanym wzmacniaczem słuchawkowym. Oprócz klasycznego wyjścia liniowego jest też wyjście słuchawkowe. Źródłem dźwięku może być zarówno odtwarzacz CD/DVD podłączany przez wejście optyczne jak też komputer, podłączany przez złącze USB. W konstrukcji Ruby2 została wykorzystania kombinacja cyfrowych chipów PCM1796 Burr Brown oraz CS8416 Cirrus Logic. Jako odbiornik USB został użyty chip TE7022L, który gwarantuje możliwość skorzystania z dźwięku w formacie 96kHz/24Bit. Na wyjściu analogowym użyte zostały wzmacniacze operacyjne Texas Instruments OPA604, a we wzmacniaczu słuchawkowym OPA2134 Burr Brown. Jak wcześniej, nowy Carat korzysta z komponentów znanych firm, takich jak Sanyo Oscon, Wima, Vishay Dale, TDK. Obudowa została wykonana w całości ze stopu aluminium, a wyjście słuchawkowe pokryto 24 karatowym złotem. Urządzenie jest zasilane prądem stałym z zewnętrznego zasilacza.

Drugim konwerterem w nowej linii produktów jest Carat-Sapphire (cena około 1.799 zł), który jest konstrukcją bardziej purystyczną. Urządzenie oparte jest o jeden z najbardziej uznanych przetworników PCM1792 oraz kontroler CS8416. Obsługiwane są sygnały o częstotliwości próbkowania do 192kHz. W sekcji konwersji I/V pracują wzmacniacze operacyjne BurnBrown OPA604 uzupełnione poprzez TI OPA827 na wyjściu analogowym. DAC zamknięty jest w aluminiowej obudowie wyposażonej w antywibracyjne stópki. Sapphire ma dwe wejścia cyfrowe: optyczne i koncentryczne RCA. Urządzenie jest zasilane prądem stałym z zewnętrznego zasilacza.

Ostatnią z nowości jest konwerter cyfrowo-cyfrowy Carat-TII (cena około 1.185 zł). Konwertuje on sygnał z wejścia USB do formatów typowych dla przetworników domowego hi-fi. Urządzenia ma jedno wejście USB i trzy wyjścia cyfrowe: optyczne, koncentryczne oraz zrównoważone AES/EBU. Złącze USB jest odseparowane przy pomocy układów ADUM firmy Analog Devices, a płytka drukowana pokryta 24-karatowym złotem. Kontrolerem USB podobnie jak w Ruby2 jest układ TE7022L, wspierający dźwięk w formacie 96kHz/24bit. Urządzenie może być zasilane prądem stałym z zewnętrznego zasilacza lub bezpośrednio z USB.

[zdjęcie konwertera Styleaudio Carat Ruby 2]
[zdjęcie konwertera Styleaudio Carat Ruby 2 - tył]
[zdjęcie konwertera Styleaudio Carat Sapphire]
[zdjęcie konwertera Styleaudio Carat-TII]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl