Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

PRO-JECT - gramofon Essential (1.06.2010)

Essential Basic to nowy gramofon w ofercie marki Pro-Ject. Jak można się domyślić na podstawie nazwy modelu, charakteryzuje się on niewysoką ceną. Essential przypomina Debuta, ale w rzeczywistości znacznie różni się od niego.

W nowym gramofonie zastosowano ramię PJ 8.6up. Jest to 8,6-calowe, aluminiowe ramię z zawieszeniem unipivot. W odróżnieniu od poprzednich konstrukcji Pro-Ject, zawieszone jest ono na specjalnym bolcu. Drugą zmianą w porównaniu z innymi tanimi konstrukcjami, to pełnowymiarowy talerz z MDF o średnicy 30cm z filcową matą. Talerz jest napędzany bezpośrednio silikonowym paskiem. Ominięto tutaj subtalerz znany z modeli Debut i Xpression. Możliwy jest ręczny wybór prędkości 33/45 obrotów/minutę. Podstawa gramofonu jest wykonana z drewna. Gramofon jest fabrycznie wyposażony we wkładkę Ortofon OM3e. W komplecie oprócz zasilacza i przewodu sygnałowego jest dołączona plastikowa pokrywa, która chroni gramofon przed kurzem.

Essential dostępny jest w w trzech kolorach: czerwonym, białym i czerwonym. W wersji Basic kosztuje 890zł. Natomiast wersja Basic Phono USB z wbudowanym przedwzmacniaczem gramofonowym, przetwornikiem i wyjściem USB kosztuje 1.200zł.

[zdjęcie gramofonu Pro-Ject CD Essential]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl