Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

HIFICTION - Simplicity, ramię z tangencjalnym śledzeniem (14.05.2010)

Szwajcarska firma HiFiction, znana z produkcji unikalnego ramienia Thales, zapowiedziała rozpoczęcie sprzedaży ramienia Simplicity. Model ten ma wejść na rynek w lipcu.

Podobnie jak Thales, Simplicity także zapewnia tangencjalne śledzenie rowka na płycie gramofonowej. Tym razem do uzyskania tego efektu zastosowano jednak inne rozwiązanie techniczne. Simplicity nawiązuje do konstrukcji ramion Burne Jones (z lat 1950-tych) oraz Garrard Zero 100 (z lat 1970-tych). W konstrukcjach tych wykorzystana jest geometria czworokąta. Wkładka zamontowana na jednym z krótszych boków czworokąta zmienia swoje ustawienie kątowe, tak aby zachować kierunek styczny do rowka na płycie. W Simplicity zastosowano zmodyfikowaną geometrię Burne-Jones, co teoretycznie pozwala utrzymać błąd kątowy poniżej 0,008 stopnia (dla konwencjonalnego ramienia 9-calowego błąd ten przekracza na początku i na końcu płyty 2 stopnie).

Łożyska w Simplicity wykorzystują tę samą technologię co łożyska z ramienia Thales. Zastosowano sześć kamieni szlachetnych (rubinów) i miniaturowe łożyska kulkowe. W stosunku do Thalesa Simplicity ma jednak prostszą konstrukcję z mniejszą ilością części. Wraz z ramieniem dostarczany będzie specjalny przyrząd do mocowania wkładki. Aby ułatwić mocowanie wkładki, główkę ramienia można w prosty sposób zdemontować. Obie główne rurki ramienia są wykonane z aluminium i anodyzowane. Efektywna długość ramienia Simplicity to 9 cali, a jego efektywna masa to 19g.

[zdjęcie ramienia HiFiction Simplicity]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl