Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

GIGAWATT - ekranowany kabel instalacyjny LC-Y 3X4 (4.05.2010)

GigaWatt LC-Y to nowy ekranowany kabel instalacyjny dedykowany do zasilania systemów audio oraz video wrażliwych na zakłócenia. Kabel wykonany z trzech roboczych przewodników typu solid core (drut) z miedzi elektrolitycznej wysokiej czystości, o przekroju 4 mm2 każdy. Ułożone równolegle żyły robocze kabla ekranowane są folią aluminiową, która wzdłuż całej długości styka się z żyłą spływową wykonaną z pobielanego drutu miedzianego o przekroju 1,5 mm2. Przewodniki wraz z ekranem dodatkowo otacza plastyczny materiał pochłaniający wibracje. Całość konstrukcji kabla osłonięta jest płaszczem ochronnym wykonanym z PCV, odpornym na uszkodzenia mechaniczne.

Zastosowanie statycznego ekranu służy ograniczeniu zakłóceń EMI i RFI. Ekran ten jest wykorzystywany do ochrony zwłaszcza w przypadku systemów audio-video, stanowisk komputerowych, w szpitalach, przemysłowych nastawniach pomiarowych, w przypadku szczególnie wrażliwych urządzeń pomiarowych. Przewód ten jest polecany do instalacji w miejscach szczególnie wrażliwych na promieniowanie elektromagnetyczne. Przewód może być układany pod-, nad- i wtynkowo w pomieszczeniach suchych i wilgotnych oraz bezpośrednio w betonie. Stosowanie go do instalacji zewnętrznych jest możliwe wtedy, gdy przewód nie jest narażony na bezpośrednie promieniowanie słoneczne lub gdy układany jest w kanałach kablowych. Kabel sprzedawany jest w cenie 95 złotych za metr bieżący.

Podstawowe dane techniczne:
- znamionowe napięcie pracy ... 300V
- zakres temperatur ...... -40oC do +70oC
- średnica zewnętrzna .... 13,5 mm
- dostępne długości ...... metry bieżące

[zdjęcie przekroju kabla GigaWatt LC-Y 3X4]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl