Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

AVCON - rozpraszająco-tłumiące ustroje akustyczne (29.04.2010)

Avcon - znany do tej pory jako producent kolumn głośnikowych - wprowadził na rynek ustroje akustyczne. Są to dostępne w trzech rozmiarach panele łączące funkcje tłumienia oraz rozpraszania dźwięku. Ustroje działają od częstotliwości 300Hz w górę. Ich konstrukcja opiera sie na zastosowaniu warstwy tłumiącej oraz zestawu elementów rozpraszających umieszczonych przed materiałem tłumiącym. Główną warstwę tłumiącą stanowi wełna minaerlana. Pomiędzy warstwą wełny a tkaniną dekoracyjną znajduje się dodatkowa warstwa pianki, która skutecznie uniemożliwia migrację wełny na zewnątrz panela. Sposób funkcjonowania paneli można regulować. Dyfuzory nie są przymocowane na stałe i można je montować/demontować. W skrajnym przypadku, przy usunięciu wszystkich dyfuzorów, panel spełnia tylko funkcję pochłaniania dźwięku.

Panele są montowane przy pomocy szyn. Do ściany, za pomocą kołków rozporowych przytwierdzana jest szyna mocująca, która podtrzymuje panel. Na plecach ustroju znajdują się 2 lub 3 odcinki szyny mocującej o długości 5cm, ale zainstalowane odwrotnie do instalacji szyny ściennej. Dzięki temu otrzymujemy system wieszak/hak. Odpowiednia długość szyny umożliwia regulację lewo-prawo zamocowanego panelu w granicach około +/- 10cm od pozycji środkowej.

Do wyboru są trzy modele paneli. Najmniejszy PICO-6 (cena 399 zł) o grubości warstwy tłumiącej 6cm i o wymiarach 56/56/6cm. Średni GRAND-6 (cena 699 zł) o grubości warstwy tłumiącej 6cm i o wymiarach 73/124/6cm. Największy GRAND-11 (cena 799 zł) o grubości warstwy tłumiącej 11cm i o wymiarach 73/124/11cm. W celu dopasowania do wystroju pomieszczenia, istnieje możliwość zmiany kolorystyki ramy, materiału obiciowego oraz dyfuzorów.


[zdjęcie paneli akustycznych Avcon]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl