Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

RUDISTOR - wzmacniacze słuchawkowe w dystrybucji Best Audio (23.04.2010)

Firma Best Audio wprowadziła do sprzedaży wzmacniacze słuchawkowe Rudistor. Ten włoski producent działa od kilku lat i ma na swoim koncie dość szeroką gamę różnych urządzeń. Podstawą oferty Rudistor są jednak wzmacniacze słuchawkowe. Jest to kategoria mocno specjalizowana i niewielu jest prodcuentów koncentrujących się na tego typu urządzeniach. Rudiostor ma jednak bogatą ofertę wzmacniaczy słuchawkowych o dużych ambicjach.

Oferta składa się z 6 modeli w cenach od 2.400 do 14.000zł. Są wśród nich cztery modele tranzystorowe i dwa lampowo-tranzystorowe.

Podstawowy model to NX03 steel, pracujący w klasie A, bez kondensatorów w torze i bez globalnego sprzężenia zwrotnego. Może on wysterować słuchawki o impedancjach od 4 do 1000 omów.
Następny model - RPX-33 DualMono - jak wskazuje nazwa ma rozdzielone układy obu kanałów. Ten wzmacniacz też pracuje w klasie A i ma osobne wyjścia dla słuchawek o wysokiej oraz niskiej czułości.
W klasie A pracuje także RPX-300. Jest to o tyle oryginalna konstrukcja, że składa się z dwóch układów dual-mono z osobnymi regulatorami głośności. Wzmacniacz może pracować w różnych trybach, to znaczy ze zrównoważonym lub niesymetrycznym sygnałem na wejściu i podobnie w dwóch wariantach (zrównoważony-niezrównoważony) na wyjściu. Nie zastosowano w nim też sprzężeń, ani lokalnych ani globalnych.
Najdroższym wzmacniaczem Rudistor jest RP010-B MkII. Ma on takie same możliwości obsługi sygnałów symetrycznych i niesymetrycznych jak RPX-300. Zastosowano w nim najbardziej zaawansowane układy elektroniczne.

Wzmacniacze RP5.3 Tridens oraz RP-8 wykorzystują lampy w stopniach wejściowych i tranzystory bipolarne w stopniach wyjściowych. W RP5.3 zastosowano 3 sztuki ECC82/12AU7, a w RP-8 pracują 4 sztuki selekcjonowanych ECC82/12AU7. RP-8 ma też wyjście pre-out, którego poziom głośności jest regulowany, może więc spełnić rolę minimalistycznego przedwzmacniacza.

Best Audio wprowadziło wzmacniacze Rudistor do swojej oferty internetowej. Urządzenia są dostępne w cenach producenta. Wzmacniacze można zamawiać już teraz, czas oczekiwania na dostawę to 2-3 tygodnie.

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl