Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

SONY - dwa nowe odtwarzacze Walkman (13.03.2010)

Firma Sony opublikowała informacje o dwóch nowych rodzinach przenośnych odtwarzaczach muzycznych. Walkman B150 adresowany jest do użytkowników poszukujących urządzenia lekkiego, małego i kolorowego. Natomiast Walkman W250 jest przeznaczony głównie do użytkowania w trakcie uprawiania sportu.

Walkman NWZ-B150 ma wejść do sprzedaży w czerwcu 2010. Dostępne bedą cztery wersje kolorystyczne (czarna, niebieska, różówa i czerwona). Na wyposażeniu jest tuner FM z pamiecią 30 stacji oraz możliwość nagrywania, bądź to z radia bądź z mikrofonu. Dostępna jest funkcja ZAPPIN do przeszukiwania utworów. Oprócz zainstalowanego korektora jest też funkcja uwydatniania basu przy pomocy naciśnięcia pojedynczego klawisza. Informacje są wyświetlana na trzyliniowym wyświetlaczu.

Według danych producenta przy wyłączeniu dodatkowych funkcji i odtwarzaniu plików MP3 o przepływności 128kbs możliwe jest nawet 18 godzin pracy z jednego ładowania baterii trwającego 70 minut. Natomiast w ciągu 3 minut można naładować odtwarzacz na 90 minut pracy. Wśród opcjonalnych akcesoriów jest opaska na ramię do mocowania odtwarzacza. Standardowo dołączane są słuchawki MDR-E804Y.

Wymiary urządzenia to 90.9 x 23.3 x 15.2mm, masa równa jest 28g. Wersja oznaczona NWZ-B152/F będzie miała pojemność 2GB, a NWZ-B153/F 4GB. Odtwarzane są pliki MP3 i WMA (bez obsługi DRM).

Walkman NWZ-W250 ma konstrukcję specjalnie przystosowaną do uprawiania sportu. Jest on zaprojektowany tak aby go nosić na głowie i nie ma tradycyjnych kabli. Ma też podwyższoną wodoodporność. Można go płukać pod bieżącą wodą, użytkować na deszczu czy też wejść z nim pod prysznic. Będzie dostępny od maja 2010 w kolorach czarnym, białym, różowym i zielonym. Zastosowano w nim 13.5-milimetrowe douszne słuchawki serii EX. Możliwości funkcjonalne też jest przystosowano do użytku w trakcie treningu. Obsługiwane są playlisty, łatwe jest też przechodzenie do kolejnych folderów. Dostępna jest funkcja ZAPPIN do przeszukiwania utworów.

Według danych producenta przy wyłączeniu dodatkowych funkcji i odtwarzaniu plików MP3 o przepływności 128kbs możliwe jest nawet 11 godzin pracy z jednego ładowania baterii. Natomiast w ciągu 3 minut można naładować odtwarzacz na 90 minut pracy. Podstawka do ładowania spełnia też funkcję gniazda USB dla komputera. Opcjonalnie można dokupić do odtwarzacza pokrowiec ochornny.

Lista obsługiwanych formatów obejmuje MP3/WMA/AAC/Liniowy PCM (bez obsługi DRM iTunes). Masa odtwarzacza to 43g. Wersja NWZ-W252 ma pojemnośc 2GB, a wersja NWZ-W253 pojemność 4GB.

[zdjęcie odtwarzacza Sony Walkman NWZ-B150]
[zdjęcie odtwarzacza Sony Walkman NWZ-W250 na podstawce]
[zdjęcie odtwarzacza Sony Walkman NWZ-W250 założonego na głowę]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl