Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

VINCENT - lampowo-tranzystorowy odtwarzacz kompaktowy C-60 (29.03.2010)

Vincent wprowadził do oferty odtwarzacz CD C-60 z przełączanymi lampowymi i tranzystorowymi układami wyjściowymi, ładowanym z góry transportem i wyjściami XLR.

Vincent C-60 oferuje niezwykłą możliwość wyboru pomiędzy dwoma osobnymi układami wyjściowymi. Jeden jest oparty na wtórniku katodowym na lampie 6922EH. Drugi opiera się na układach półprzewodnikowych. Użytkownicy mogą przełaczać pomiedzy stopniami za pomocą aluminiowego pilota lub też przyciskiem na przedniej ściance.

Vincent C-60 wykorzystuje ładowany od góry, szczytowy transport z oferty Philipsa. Magnetyczny krążek dociskowy utrzymuje płyty CD we właściwej pozycji w trakcie odtwarzania. Konwersja cyfrowa jest wykonywana przez układ PCN1792 o rozdzielczości 24-bity/192-kHz z 8-krotnym oversamplingiem. C-60 jest oparty o w pełni zrównoważone układy elektroniczne i ma wyjścia XLR. Poza tym na wyposażneiu są też niesymetryczne wyjścia Cinch (RCA), a także koncentryczne i optyczne wyjścia cyfrowe.

Ważący 12 kg C-60 jest całkiem ciężki jak na odtwarzacz CD. Obudowa jest wykonana z aluminiowych płyt, aby zapewnić stabilną podstawę i odizolować transport oraz układy sygnałowe od wibracji. Vincent dołożył wielu starań aby zapewnić niski poziom szumów i zachować charakter brzmieniowy układów lampowych. W zasilaczu stopnia wyjściowego zastosowano prostownik na diodach lampowych 6Z4. Zasilacz, stopień sterujący i stopień wyjściowy są izolowane od siebie w osobnych ekranowanych obudowach. W torze analogowym zastosowano kondensatory sprzęgające Wima produkcji niemieckiej, a także wzmacniacze operacyjne BB2804.

Cena odtwarzacza Vincent C-60 to 13.600 złotych.

Dane techniczne:
- Napięcie wyjściowe ..... 2,5V
- Pasmo przenoszenia .... 10 - 20.000 Hz (+/- 0,5 dB)
- THD ... < 0,003%
- Sygnał/szum ....... >90 dB
- Dynamika ....... >100 dB
- Separacja kanałów ... >90 dB
- Wymiary (WHD) .... 450 x 118 x 390 mm
- Masa ....... 12 kg

[zdjęcie odtwarzacza CD Vincent C-60]
[zdjęcie odtwarzacza CD Vincent C-60, tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl