Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ONKYO - nowe amplitunery z obsługą HD audio i wideo 3D (24.03.2010)

Firma Onkyo poinformowała o czterech nowych amplitunerach wchodzących do oferty na wiosnę. Wspólną cechą wszystkich modeli jest obsługa Dolby TrueHD/DTS-HD Master Audio, a także obsługa wideo 3D (poprzez HDMI 1.4). Urządzenia są też wyposażone w Onkyo Universal port, gniazdo pozwalające podłączać jednym przewodem (bez dodatkowego kabla zasilającego) tunery DAB+ oraz stacje dokujące do iPoda i iPhone'a

Najwyższy spośród nowych modeli to 7.2 kanałowy TX-SR608. Ma on moc 7 x 160W. Podobnie jak wcześniejszy TX-SR607, także ten model obsługuje Dolby Pro Logic IIz. Nowy model dodaje do tego jeszcze obsługę Audyssey DSX. Amplituner ten ma też certyfkat THX Select2 Plus. TX-SR608 wykonuje skalowanie sygnałów niższej rozdzielczości do 1080p (poprzez HDMI) przy pomocy procesora wideo Faroudja DCDi (Directional Correlational Deinterlacing).

W ramach przystosowania TX-SR608 do obsługi 3D zastosowano wejścia HDMI 1.4, pięć na tylnej ściance i jedno na przedniej. Bardziej praktyczną już teraz konsekwencją zastosowania tego rodzaju połączeń jest wprowadzenie funkcji kanału powrotnego audio przez HDMI. Sygnał audio odebrany przez tuner HDTV może być przesłany przez HDMI do dekodowania i wzmocnienia przez TX-SR608 (a także pozostałe nowe modele), co eliminuje potrzebę zastosowania cyfrowego kabla optycznego. TX-SR608 ma też kompatybilne z komputerami PC analogowe wejście wideo RGB. Można więc wyświetlić obraz z komputera na telwizorze za pośrednictwem TX-SR608.

Do obsługi sygnału audio we wszystkich kanałach zastosowano przetworniki Burr-Brown 192kHz/24-bit (PCM1690). Zapewniają one dynamikę 113dB i wysoką odporność na nierównowmierność taktowania (jitter). Funkcja Powered Zone 2 pozwala słuchać drugiego źródła audio w drugim pomieszczeniu.

Kolejny wśród nowych modeli to 7.1-kanałowy TX-SR578. Ma on moc 7 x 130W. Główne różnice w porównaniu z TX-SR608 to mniejsza ilość wejść HDMI (tylko cztery na tylnej ściance), brak wejścia wideo dla PC i brak obsługi Audyssey DSX.

TX-SR508 ma taką samą moc jak TX-SR578 i generalnie taki sam tor obsługi sygnału. Nieco skromniejszy jest natomiast jego zestaw funkcji i brak jest możliwości skalowania do 1080p.

Najtańszy model to 5.1 kanałowy TX-SR308. Ma on moc 5 x 100W. Na jego wyposażeniu są 3 wejścia HDMI 1.4.

[zdjęcie amplitunera Onkyo TX-SR608]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl