Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

PRO-JECT - konwerter, przedwzmacniacz i amplituner serii Box Design (22.03.2010)

Pro-Ject poszerzył w ostatnich tygodniach swoją serię Box Design o szereg kolejnych urządzeń. Wszystkie wymienione niżej modele są produkowane w dwóch wersjach wykończenia ścianki czołowej: czarnej i srebrnej.

DAC Box FL to zewnętrzny przetwornik cyfrowo-analogowy. Pozwala na konwersję sygnału o częstotliwościach próbkowania 32kHz, 44,1kHz, 48 kHz oraz 96kHz dzięki. DAC Box FL wykorzystuje 4 przetworniki cyfrowo-analogowe TDA1543 połączone równolegle, co poprawia dynamikę oraz zmniejsza szumy i zniekształcenia. DAC Box FL to urządzenie purystyczne, dopisek FL oznacza Filter Less, w układzie tym filtry wyjścowe zostały zredukowane do minimum, nie stosuje się także oversamplingu i filtrów cyfrowych. DAC Box FL posiada dwa wejścia cyfrowe - jedno koncentryczne i jedno optyczne. Wyjścia zrealizowane są za pomocą jednej pary gniazd RCA. W charakterystyczny dla serii Box Design sposób zasilacz wykonano jako zewnętrzny element, co pozwala na odsunięcie transformatora i związanych z nim zakłóceń elektromagnetycznych z dala od układów elektronicznych. Urządzenie jest już dostępne u polskiego dystrybutora (Voice) w cenie 880 zł.

PRE Box SE to nowy przedwzmacniacz liniowy. Jest on większy od wersji bez dodatku SE. Posiada 4 pary wejść liniowych RCA. Zastosowano dwa wyjścia na gniazdach RCA, jedno z nich podaje sygnał z selektora wejść, drugie z regulatora głośności. Oprócz tego na tylnej ściance znajduje się wyjście wyzwalacza (trigger) sterujące np. końcówką mocy. Tradycyjnie już w serii Design Box zastosowano zewnętrzny zasilacz wtyczkowy, co pozwala na odsunięcie związanych z nim zakłóceń od eletroniki obsługującej sygnał audio. Producent podaje pasmo przenoszenia 20Hz-20kHz z dokładnością do 0,2 dB, stosunek sygnał/szum 94dB oraz niskie zniekształcenia harmoniczne wynoszące 0,005%. Cena PRE Box SE to 1.350 zł.

Pro-Ject Receiver Box to miniaturowy audiofilski amplituner, łączący w sobie zintegrowany wzmacniacz stereo i tuner. Jego wymiary to (SxWxG) 103 x 71 x 168mm. Moc wzmacniacza to 20W na kanał przy 8 omach oraz 30W na kanał przy obciążeniu 4 omy. Pasmo przenoszenia wynosi 20Hz-20kHz z dokładnością 0,2dB, a stosunek sygnał/szum znacznie przekracza 100dB. Urządzenie posiada dwie pary wejść, jedną zrealizowaną za pomocą gniazd RCA i drugą mini-jack. Wbudowany tuner pozwala na odbiór stacji radiowych FM w paśmie 87-108,5MHz. Gniazda głośnikowe to solidne złocone elementy, pozwalające na podłączenie wtyków bananowych, widełek oraz gołego przewodu. Urządzenie może być obsługiwane za pomocą niewielkiego pilota zdajnego sterowania. Zasilacz jest urządzeniem zewnętrznym podobnie jak w pozostałych modelach.

[zdjęcie konwertera cyfrowo-analogowego Pro-Ject DAC Box FL]
[zdjęcie przedwzmacniacza liniowego Pro-Ject PRE Box SE]
[zdjęcie amplitunera Pro-Ject Receiver Box]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl