Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

AUDIONET - wzmacniacz zintegrowany SAM G2 (12.03.2010)

W kwietniu 2010 do sprzedaży ma wejść nowy wzmacniacz zintegrowany SAM G2 niemickiej firmy Audionet. Będzie on następcą wyjątkowo długowiecznego poprzednika. Wzmacniacz SAM został wprowadzony na rynek w roku 1997, a w 1999 ukazała się jego udoskonalona wersja V2. Audionet SAM V2 w czasie swej wieloletniej obecności na rynku zebrał mnóstwo prasowych nagród i wyróżnień. Największą miarą sukcesu jest oczywiście wielkość sprzedaży, a Audionet sprzedał tysiące egzemplarzy tego urządzenia.

Audionet SAM G2 kumuluje wyniki prac, doświadczeń i projektowania inżynierów firmy Audionet z ostatnich 10 lat. SAM G2 ma wewnątrz najnowsze układy elektroniczne audio. Także wygląd został zmieniony. Wszystkie elementy SAM G2 są nowe. Ze ścianki czołowej zniknęły dwa, duże pokrętła. SAM G2 ma czysty i prosty panel czołowy. Podobnie jak inne urządzenia Audioneta - zawiera jedynie cztery przyciski i duży, czytelny wyświetlacz. SAM G2 jest wykonany z najwyższej jakości materiałów konstrukcyjnych. Panel czołowy ze szczotkowanego aluminium może być anodyzowany na czarno lub na biało. Są też dwie wersje kolorystyczne wyświetlacza: czerwona i niebieska. Obudowa jest wykonana z 2mm stali.

SAM G2 ma sześć wejść liniowych, w tym jedno symetryczne XLR. Wyjścia to: na magnetofon, przedwzmacniacz, subwoofer (suma sygnałów L+R), wyjście słuchawkowe 6,3 mm. Ma także łącze AudionetLink do komunikacji kablem optycznym z innym urządzeniami firmy Audionet. Wyjście głośnikowe to pozłacane gniazda WBT NextGen.

Zasilacz ma duże rezerwy mocy i jest bardzo szybki. Transformator sieciowy o mocy 700W jest umieszczony w szczelnej, antywibracyjnej kapsule. Filtry zasilacza mają łączną pojemność 96.000 uF. Zasilacz ma dodatkowo specjalnie zaprojektowany filtr wejściowy. Połączenia elementów zasilacza wykonano srebrnymi drucikami, połączenia są bardzo krótkie. Cały układ zasilania jest pojemnościowo optymalizowany. SAM G2 jest wyposażony w układ rozpoznający fazę zasilania.

Układ elektroniczny toru audio jest zrealizowany bezkompromisowo. Sygnał wejściowy jest podawany na gniazda RCA złocone z teflonową izolacją, dalej płynie pozłacanymi, srebrnymi drucikami na przekaźniki wejściowe o złoconych stykami. Układ audio jest wyposażony w lokalne, szybkie, stabilizatory zbudowane z elementów dyskretnych. Podobnie jak monofoniczne (AMP, MAX) i stereofoniczne wzmacniacze mocy (AMP V2), SAM G2 jest wyposażony w jeszcze bardziej rozwinięty układ ULA (Ultra Linear Design). ULA eliminuje zniekształcenia, wzmacniacz jest szybki i stabilny. Wewnętrzna konstrukcja wzmacniacza i topologia toru audio zapewnia bardzo duża separacje kanałów, wręcz jak w konstrukcjach podwójne mono.

We wzmacniaczu SAM G2 zastosowano najlepsze materiały, selekcjonowane elementy, jak specjalnie zaprojektowane do zastosowań w audio kondensatory elektroniczne z dielektrykiem z jedwabiu. Wstawiono także kondensatory impulsowe wysokiej tolerancji. Wewnętrzne okablowanie to przewody srebrne, pozłacane.

SAM G2 jest sterowany przez układ mikroprocesora typu flash. Daje to możliwość łatwej aktualizacji oprogramowania sterującego. Można korzystać z wielu rozbudowanych funkcji. Np. wyjście przedwzmacniacza i słuchawkowe mogą być przełączane elektronicznie. Funkcja by pass umożliwia wpięcie wzmacniacza w system kina domowego. Nazwy wejść mogą być dowolnie zmieniane. Rozpoznawana jest faza napięcia sieciowego. Mikroprocesor nadzoruje pracę stopnia mocy - wyłącza urządzenie w przypadku stanu przeciążenia układu. Wyświetlacz graficzny pokazuje napisy na matrycy znaków 4x26.

Do SAM G2 producent poleca własne okablowanie marki Audionet i przede wszystkim nowy odtwarzacz ART G3, którego premiera ma nastąpić już wkrótce. Opcjonalnie do wzmacniacza można dokupić pilota zdalnego sterowania Harmony 785 oraz przedwzmacniacz gramofonowy MM/MC (w postaci płytki plug-in).

Dane techniczne:
- Moc wyjściowa ..... 2x 115 W @ 8 omów / 2 x 210 W @ 4 omy
- Pasmo przenoszenia .... 0-500 000 Hz (-3 dB)
- Współczynnik tłumienia ... 1000 @ 100Hz
- Zniekształcenia harmoniczne ... k2 -102 dB, k3 -120 dB @ 24W/4omy
- THD+N ...... < -95dB
- SNR ....... >113 dB @ 1Veff
- Separacja kanałów ... >93 dB @ 1kHz
- Impedancja wejściowa Cinch .... 10 komów, 150pF
- Impedancja wejściowa XLR ....3 komy, 170pF
- Pobór mocy ..... stand by <1W, max 700 W
- Wymiary (SGW) .... 430 x 360 x 120 mm
- Masa ....... 16 kg
- Cena ..... 4000 Euro

[zdjęcie wzmacniacza zintegrowanego Audionet SAM G2]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl