Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

LINN - przedwzmacniacz gramofonowy Uphorik, nowa wersja zasilacza Lingo (9.03.2010)

Linn nadal rozwija swoją gamę produktów do odtwarzania płyt winylowych. Po ubiegłorocznej premierze urządzeń z serii Klimax dla gramofonu Sondek LP12 (zasilacz oraz kontroler silnika Linn Radikal, montowany wewnątrz gramofonu wzmacniacz gramofonowy MC Linn Urika) teraz wejdą do oferty dwa kolejne urządzenia.

W kwietniu do sprzedaży trafi zewnętrzny przedwzmacniacz gramofonowy dla wkładek MM lub MC - Linn Uphorik. W charakterystycznej dla siebie konwencji firma stworzyła nazwę urządzenia zniekształcając słowo euphoric. Opracowując Uphorika, inżynierowie Linn'a skorzystali z doświadczeń Uriki oraz Linto. W jednej obudowie znajdziemy praktycznie niezależne układy wzmocnienia i korekcji RIAA dla wkładek MM oraz MC. Sygnał może zostać dostarczony gniazdami RCA lub XLR. Dodatkowo dla każdego z wejść możliwe jest dostosowanie wzmocnienia, impedancji oraz pojemności wejściowej. Dzięki szeregowi przełączników Uphorik ma możliwość dopasowania się do praktycznie każdej wkładki na rynku. Linn przygotował specjalną stronę internetową gdzie będzie można sprawdzić zalecane ustawienia dla najbardziej popularnych modeli łączonych z Linnem, jak również dodawać własne propozycje ustawień.

Linn we wcześniejszych konstrukcjach unikał stosowania przełączników, wychodząc z założenia, że mogą one wprowadzać szumy i zakłócenia. Z tego względu po sprawdzeniu ustawień na własne uszy, można poprosić przeszkolonego dealera o zlutowanie pożądanych wartości bezpośrednio na płytce Uphorika i ominięcie przełączników. Całość została zamknięta w niemagnetycznej obudowie znanej z serii Akurate oraz Majik. Zastosowano linnowski zasilacz impulsowy 6-tej generacji. Cena Uphorika to 2.210 GBP, czyli około 9.800 złotych.

Druga nowość to kolejna (już trzecia) wersja zewnętrznego zasilacza dla gramofonu Sondek LP12 - Linn Lingo. Sercem tego urządzenia jest bardzo stabilny wzmacniacz pracujacy w klasie A. Razem z generatorem kwarcowym tworzy on dwa niezależne przebiegi sinusoidalne o częstotliwościach 50,0 Hz i 67,5 Hz (odpowiednio dla prędkości 33 i 45 obr./min.), przesunięte w fazie o 90 stopni względem siebie. Lingo zasila silnik gramofonu z precyzją niemożliwą do osiągnięcia bezpośrednio z gniazdka sieciowego. Dodatkowy układ monitoruje stale pracę silnika optymalizując dynamiczne zasilanie tak, aby cały system pracował bezgłośnie. Cena Lingo wynosi 1.035 GBP, czyli około 4.600 złotych.

Oprócz tego w ofercie pojawi się również nowy kabel gramofonowy - Silver T.Kable DIN-XLR.

[zdjęcie przedwzmacniacza gramofonowego Linn Uphorik]
[zdjęcie przedwzmacniacza gramofonowego Linn Uphorik - spód]
[zdjęcie przedwzmacniacza gramofonowego Linn Uphorik - tył]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl